Албанія хоче повернути останки матері Терези

Македонія та Албанія вже декілька десятиліть ведуть суперечку про національність матері Терези, яка народилася в Македонії в етнічній албанській сім'ї.

Албанія хоче, щоб останки католицької черниці матері Терези, яка отримала Нобелівську премію миру, а також монарха Ахмета Зогу, що виїхав з країни під час Другої світової, повернулися на батьківщину.

Останки матері Терези зараз знаходяться в Індії, а короля Зогу - у Франції.

Уряд Салі Беріша попросив у Індії повернути останки католицької черниці до Албанії до її століття з дня її народження, яке відбудеться у серпні 2010 року. Албанія вже почала переговори з урядом Індії, і Беріша пообіцяв "посилити їх цього року".

Македонія та Албанія вже декілька десятиліть ведуть специфічну суперечку про національність матері Терези, яка народилася в сучасній Македонії (в ті роки вона належала до Османської імперії) в етнічній албанській сім'ї.

У 1929 році вона приїхала до Калькутти (Індія), де присвятила себе турботі про бідняків. У 1979 році вона отримала Нобелівську премію миру.

Мати Тереза померла в 1997 році в Калькутті, де і була похована. Головний аеропорт Албанії, розташований в її столиці Тирані, названий на честь черниці.

Король Зогу правив Албанією з 1928 по 1939 рік. Він втік з країни після того, як її зайняли війська фашистської Італії, і помер в 1961 році у Франції, де був похований неподалік від Парижа.

"Албанський уряд визнав Ахмета Зога одним з найвидатніших людей, які зробили великий внесок до історії албанської нації", - сказав Беріша.

Про реакцію французьких офіційних осіб на прохання Албанії не повідомляється.

З 1991 року Албанія була парламентською республікою. На референдумі 1997 року албанці проголосували проти відновлення монархії.

Читайте також:

Знайдено "справжнє" тіло Рози Люксембург: воно 90 років лежало в морзі

В Римі знайшли останки апостола Павла

Нідерланди віддадуть Гані голову короля

У Києві відкрили гробницю Ярослава Мудрого, щоб вивчити його ДНК

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: