Албанія подала документи на вступ до Євросоюзу

Албанія зобов'язується провести вільні і справедливі вибори, що є необхідною умовою для вступу в ЄС.

Албанія у вівторок, 28 квітня, офіційно подала заявку на вступ до Європейського Союзу. Про це повідомили в Празі голова уряду Албанії Салі Беріша і в.о. прем'єр-міністра головуючої в ЄС Чехії Мірек Тополанек.

До заявки про вступ до ЄС додано документ, що описує демократичні досягнення і зміни в Албанії. "Албанія як член НАТО проводить реформи і зобов'язується провести вільні і справедливі вибори, що є необхідною умовою для вступу в ЄС", - заявила раніше міністр з питань європейської інтеграції в уряді Албанії Майлінда Брегу.

Членство в ЄС є однією з головних цілей, які проголошує прем'єр-міністр Албанії напередодні парламентських виборів, що відбудуться 28 червня.

У 2009 році країни ЄС ратифікували Договір про асоціацію і стабілізацію між ЄС і Албанією, що сприймається як перший крок до членства в цій організації.

1 квітня Албанія і Хорватія офіційно стали членами НАТО. Церемонія, присвячена цій події, пройшла в США. Країни отримали запрошення вступити до Альянсу в квітні 2008 року на самміті організації, а протоколи про їхнє приєднання до НАТО були підписані в липні 2008 року.

Останніми членами Євросоюзу з 1 січня 2007 року стали Болгарія і Румунія. Таким чином членами ЄС зараз є 27 держав, в яких, в цілому, проживає більше 500 млн людей.

Читайте також:

Франція пропонує зупинити розширення Євросоюзу

До Євросоюзу приєднався острів в Індійському океані

Євросоюз не дав Україні надії на приєднання

Польща і Німеччина попросили ЄС помирити Ющенка і Тимошенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: