Алексієвич залишилася останньою лідеркою опозиції в Білорусі: чому вона звернулася до "російських братів"

Дата публікації
Перегляди
1284
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Алексієвич залишилася останньою лідеркою опозиції в Білорусі: чому вона звернулася до "російських братів"

Фото: Associated Press

Письменниця — єдина опозиціонерка, що залишилася на волі.

Письменниця і нобелівська лауреатка Світлана Алексієвич заявила про тиск з боку білоруської влади та стеження. Тепер на вулицю вона виходить лише в супроводі.

Що відомо про історію письменниці, яка залишилася останньою лідеркою опозиції в Білорусі, — у сюжеті Сніданку з 1+1. 

Одного дня до письменниці подзвонили в двері. Вона не відчинила — це були невідомі їй люди. Вони не пішли і продовжили тероризувати дзвінками. Алексієвич розповіла про це журналістам і на захист просто до її оселі приїхали іноземні посли. 

Ще донедавна Алексієвич вірила, що Білорусь — не Україна. Що головний метод боротьби опозиції — це переговори з владою, а внутрішній конфлікт можна врегулювати за допомогою Путіна та інших світових лідерів: "Я думаю, тут не обійтися без Путіна, оскільки єдина людина, яку він слухає, Путін".

Утім, останнім часом риторика письменниці дещо змінилася: "Це терор. Терор проти власного народу. Тобто одна людина здійснює терор проти власного народу. Ми, на жаль, виявилися безпорадними".

Письменниця Світлана Алексієвич заявила про тиск зі сторони білоруської влади

Письменниця Світлана Алексієвич заявила про тиск зі сторони білоруської влади

Нобелівська лауреатка з Білорусі зробила заяву. Вона повідомила, що нині залишилася єдиною з членів президіуму Координаційної ради, кого не заарештували й не видворили з країни. Алексієвич переконана, що замість цих людей прийдуть інші, бо ж проти режиму Лукашенка повстала не Координаційна рада, а вся країна.

Письменниця звернулася до, так би мовити, "російської інтелігенції". Вона запитала, чому мовчать всі ці люди, коли маленький братній народ розтоптують. "Росія може втратити Білорусь. Вони отримає території, але вона втратить народ, вона втратить своїх братів. Ми завжди вважали росіян своїми братами. Зараз, гадаю, якщо така політика буде в Росії, ми, як співали в тій пісні, вже не брати", — сказала білоруська письменниця. 

Наступна публікація