Whiskey War: Данія та Канада збираються врегулювати приналежність спірного острова

Дата публікації
Перегляди
3068
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Whiskey War: Данія та Канада збираються врегулювати приналежність спірного острова

Фото: wikipedia.org/Toubletap

Країни вважають, що настав час вирішити цю суперечку в Арктиці.

Канада та Данія разом з Гренландією планують розпочати роботу спільної групи для врегулювання приналежності спірного острова Ганс, який розташований у протоці Кеннеді між канадським та гренландським берегами.

Про це повідомляє Radio Canada International.

"Тартупалук (так називають цей острів у Гренландії – ред.) обговорювався дуже довго. Я впевнений, що майбутня робота та зусилля дозволять врегулювати все мирним та конструктивним чином", - заявив міністр закордонних справ Гренландії, яка формально є територією Данії, Вівіан Моцфельд.

Острів розташований між Гренландією та Канадою

Експерти запевняють, що конфлікт навколо приналежності цього острова навряд чи відбудеться між двома союзниками НАТО, однак ЗМІ постійно привертають увагу до цієї проблеми. До того ж деякі політики в Канаді та Данії інколи спекулюють на цьому питанні.

Морський кордон між країнами був встановлений у 1973 році, однак він проходить через спірний острів Ганс. Це невеликий клаптик скелі площею 1,5 квадратного кілометра. Раз на декілька місяців канадські або данські військові прибувають до острова, змінюють там прапор на свій, а також лишають ящик алкоголю: канадці – традиційний віскі, а датчани – шнапс. Такий конфлікт став відомий у світі як "війна віскі" або ж "найбільш миролюбна та цивілізована війна". Попередньо сторони хочуть домовитися провести кордон по центру острова, таким чином Гренландія матиме вже другу частину сухопутного кордону з Канадою.

Так виглядає морський кордон між країнами / Фото: uk.wikipedia

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3068
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація