Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Алмази в Африці і нафта у Сирії. Куди і для чого "кухар Путіна" літав протягом кількох років

Росія має інтереси у низці африканських країн.

Російський бізнесмен Євген Пригожин, якого називають "кухарем Путіна", протягом кількох років міг понад 20 разів відвідати Сирію, де тривають бойові дії, а також неодноразово літати до країн Африки. 

Про це йдеться у розслідуванні "Нової газети".

Згідно з даними видання, літак Raytheon HAWKER 800XP з назвою M-VITO може належати Пригожину, адже на ньому неодноразово літали його дружина та діти. Вартість такого бізнес-джета складає близько двох мільйонів доларів.

Згідно з показниками програм FlightAware і ADS-B Exchange, літак Пригожина від 2016 року 21 раз літав над Сирією і загалом 48 разів здійснив посадки і злети з Бейрута, столиці Лівана, який має кордон із Сирією. Відомо, що повітряний простір над Сирією не закритий, але майже жодна цивільна авіакомпанія або приватні літаки не літають над територією країни. За офіційними даними, компанія Пригожина займається харчуванням військових, зокрема у Сирії, проте його також пов'язують із координуванням дій ПВК "Вагнера". 

Також літак "кухаря Путіна" неодноразово літав до Африки. Вперше його помітили над Єгиптом у листопаді 2017 року на висоті 11 тисяч метрів, тобто він не здійснював посадку. Проте згодом на цій висоті він зник з радару, отже або на цій території відсутнє покриття, або пілоти вимкнули відповідне устаткування. За місяць після польоту Росія отримала від ООН дозвіл на постачання зброї до ЦАР.

Літак Пригожина відтоді 27 разів зникав над Єгиптом, а згодом з'являлася інформація від кенійських ЗМІ, що M-VITO вилетів із Судану до Кенії. Тобто Пригожин міг літати спершу до столиці Судану Хартума, а після цього - до Кенії. Відомо, що 24 квітня 2018 року бізнесмен літав з Москви до Хартума на іншому літаку у супроводі  двох бійців "Вагнера".

Причиною польотів до Сирії міг бути енергетичний бізнес. Компанія "Євро Поліс", яку пов'язують з Пригожиним, отримує чверть доходів від видобутку газу та нафти, при цьому захищаючи родовища від бойовиків. 

Щодо Африки, то там інтереси можуть стосуватися алмазів та золота. Відомо, що компанії Lobaye Invest і "М Інвест" отримали дозвіл на видобуток золота, алмазів та інших корисних копалин у Центральноафриканській республіці та Судані. Також є інформація, що в цих країнах паралельно почала працювати ПВК "Вагнера". 

А нещодавно стало відомо, що державна компанія РФ та один із найбільших видобувачів алмазів у світі "АЛРОСА" розпочинає свою діяльність у Зімбабве. Загалом РФ має інтереси у ЦАР, Лівії, Чаді, Судані, Мозамбіку, Зімбабве, Кенії, Анголі, на Мадагаскарі, у Демократичній Республіці Конго, Гвінеї та Гвінеї-Бісау.

Нагадаємо, розслідувачі центру "Досьє" вважають підозрюваним у причетності до вбивства російських журналістів у ЦАР місцевого жандарма – він стежив за журналістами, постійно був на зв'язку з їхнім водієм, а також зі співробітником однієї з компаній "кухаря Путіна" Євгенія Пригожина. 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції