Аляску сколихнув потужний землетрус: оголошена загроза цунамі

Аляску сколихнув потужний землетрус: оголошена загроза цунамі

Associated Press

Також відбулося близько десятка афтершоків. Магнітуда найсильнішого з них склала 6,2.

Біля берегів американського штату Аляска в четвер, 29 липня, стався сильний землетрус - магнітудою 8,2. Повідомлення про руйнування і постраждалих поки не надходили.

Про це повідомила Геологічна служба США (USGS).

Зазначено, що епіцентр підземних поштовхів перебував на відстані 91 кілометра від населеного пункту Перрівілл. Осередок залягав на глибині 46,7 кілометра.

Крім того, після землетрусу оголошена загроза цунамі. За даними Національного центру попередження про цунамі, стихія може охопити Маріанські острови в Тихому океані.

Також в японському національному метеорологічному управлінні припускають ймовірність виникнення цунамі у великих областях Тихоокеанського регіону. Сейсмологи зараз також встановлюють, чи загрожує цунамі території Японії.

Нагадаємо:

  • Щонайменше 30 землетрусів були зафіксовані 13 липня у східній частині Тайваню. Їхня магнітуда коливалася від 2,9 до 5,2.
  • Також потужний землетрус стався на кордоні між американськими штатами Каліфорнія та НевадаМагнітуда підземних поштовхів складала майже шість балів. Саме тому землетрус став найсильніший за 27 років. Востаннє настільки потужні поштовхи у цьому районі зафіксували у 1994 році. Вони були настільки сильними, що відчувалися за сотні кілометрів.
Наступна публікація