Алжир скасував режим надзвичайного стану, який діяв 19 років

Скасування режиму НС означає, що повноваження збройних сил країни втручатися в питання внутрішньої безпеки будуть істотно обмежені.

В Алжирі в четвер, 24 лютого, скасовано режим надзвичайного стану, що діяв в країні протягом 19 років.

Скасування режиму НС означає, що повноваження збройних сил країни втручатися в питання внутрішньої безпеки будуть істотно обмежені, повідомля' ВВС.

Влада Алжиру пообіцяла, що незважаючи на скасування надзвичайного стану, продовжить боротьбу з ісламістськими терористичними організаціями.

Зазначимо, режим НС був введений в Алжирі після скасування результатів виборів 1991 року, на яких перемогу здобули ісламісти. Він передбачав обмеження прав і свобод громадян та розширення повноважень правоохоронних органів на час конфлікту між ісламістами та прихильниками світської держави, що закінчився в 2002 році перемогою останніх.

Президент Абдельазіз Бутефліка почав зі скасування НС реформи в політичній сфері, якої зажадали учасники масових акцій протесту в країні в січні і лютому. За словами Бутефліка, в основі нової державної політики буде антикорупційна кампанія, спрямована на захист національної економіки.

3 лютого в заяві про швидкий початок політичних реформ Бутефліка пообіцяв надати доступ до засобів масової інформації всім політичним силам. Також він заявив, що проведення мітингів буде знову дозволене по всій країні за винятком столиці, міста Алжир.

Абдельазіз Бутефліка перебуває при владі з 1999 року. У ході зіткнень його супротивників з силами безпеки за останній місяць загинули п'ять осіб, було поранено більше 800 людей.

Як відомо, антиурядові маніфестації охопили цілий ряд країн регіону, серед яких Туніс, Єгипет, Ємен, Лівія, Алжир, Йорданія, Ірак, Бахрейн і Марокко.

У Лівії масові акції протесту з вимогою відставки Муаммара Каддафі, який править країною 42 роки, продовжуються в Лівії з 15 лютого. 22 лютого лівійський лідер заявив, що не покине країну, а люди, котрі вийшли на акції протесту, на його думку, заслуговують смертного вироку.

У ніч на 23 лютого Рада безпеки ООН засудила лівійське керівництво за жорстоке придушення антиурядових виступів і закликала покласти край насильству. За даними правозахисників, кількість жертв заворушень у Лівії зросла до 640 осіб.

Муаммар Каддафі 24 лютого знову звернувся до лівійців, закликавши їх заспокоїтися і забрати з вулиць молодь, яка нібито під впливом наркотиків і маніпулятивних дій Аль-Каїди влаштовує заворушення.

25 лютого Каддафі у своєму зверненні до народу пообіцяв озброїти своїх прихильників та захистити Лівію від протестуючих.

Читайте також:

Каддафі пообіцяв озброїти закоханий в нього народ Лівії

В Алжирі та Ємені розігнали антиурядові мітинги

Революції в арабському світі вийшли з-під контролю влади

Каддафі напророчили, що він накладе на себе руки, як Гітлер

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: