Алжирці проти насилля

Тисячі алжирців протестують проти насильства у країні, що триває з 1992 року, коли у ісламістів відібрали законне право керувати країною.

Тисячі алжирців вийшли в неділю на вулиці в різних регіонах країни, протестуючи проти насильства, після того, як близько 50 чоловік загинули в двох терористичних актах, повідомляє арабський супутниковий телеканал "Аль-Арабія".

У столиці країни п'ять тисяч чоловік провели демонстрацію під гаслами "Ні - тероризму. Так - національному примиренню", "Ми з тобою, Бутефліка (президент країни)", "Мусульмани - не терористи".

Відповідальність за здійснені у п'ятницю та суботу теракти взяла ісламістська організація "Аль-Каїда в країнах ісламського Магрибу". У п'ятницю терорист-смертник висадив себе в натовпі людей, що чекали прибуття президента Алжиру Абдельазіза Бутефліки в місті Батна (430 кілометрів на південний схід від столиці). Загинуло 19 людей, поранення одержали 107 чоловік.

У суботу в місті Делліс (у 100 кілометрах на схід від столиці Алжиру) вибухнув замінований автомобіль, загинуло 30 людей, ще 60 одержали поранення.

Запекла боротьба екстремістських організацій з алжирськими властями почалась у 1992 році, коли були скасовані результати парламентських виборів, на яких упевнену перемогу отримали ісламісти. З тих пір від безперервного насильства в країні загинуло близько 200 тисяч чоловік.

Останніми роками керівництво країни домоглося значного зниження напруженості. Істотно скоротилася кількість радикальних угрупувань. Проте повністю припинити насильство в Алжирі не вдалося.

В даний час у країні реалізується президентська програма "Хартія національного примирення", направлена на припинення кровопролитного протистояння між алжирськими властями та радикальними ісламістами.

Хартія, схвалена на всезагальному референдумі 2005 року, передбачає повернення до мирного життя бойовиків, що добровільно припиняють опір і не замішані в масових убивствах і терактах.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: