Амазонські ліси у вогні. Світові лідери б'ють на сполох – президент Бразилії каже "не втручатися"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Торгівельна угода між ЄС та союзом держав Південної Америки опинилася під загрозою.

Через небачені пожежі в Амазонських лісах в усьому світі відбуваються протести, а у суперечку вступили президент Бразилії Жаїр Болсонару та президент Франції Еммануель Макрон. Торгівельна угода між ЄС та південноамериканським союзом Меркосур опинилася під загрозою.

Про це повідомляє AFP.

Окрім цього, Макрон звинуватив Болсонаро у брехні про позицію Бразилії щодо змін клімату.

Франція обіцяє блокувати торговельну угоду між Європейським Союзом і торговельним блоком Меркосур, до якого входить Бразилія. Також Макрон написав у твітері, що пожежі в Амазонії дорівнюють міжнародній кризі і мають бути однією з головних тем на зустрічі G7.

Своєю чергою Болсонару звинуватив Макрона у "колоніальному менталітеті".

Окрім Франції, Ірландія також пригрозила заблокувати торговельну угоду, якщо Бразилія не зможе приборкати пожежі.

"Масштаби пожеж в районі Амазонки шокують і загрожують не лише Бразилії і іншим постраждалим країнам, а й усьому світу", - заявив в п'ятницю офіційний представник канцлера Німеччини Ангели Меркель.

Після міжнародного тиску Болсонаро заявив, що розглядає питання про застосування армії для боротьби з пожежами в тропічних лісах.

Водночас президент Бразилії закликав країни не втручатися у справи його держави. "Ці країни, які надсилають сюди гроші, вони не роблять це для благодійності… Вони надсилають їх з метою втрутитися в наш суверенітет", - сказав Болсонару у трансляції на фейсбуці. До цього він визнавав, що Бразилії не вистачає ресурсів для боротьби з пожежами.

Нагадаємо, амазонський ліс, більша частина якого розташована в Бразилії, охоплений безпрецедентними пожежами. Джунглі виробляють близько 20% кисню в світі і є головним стримувачем глобального потепління. Кількість пожеж в країні на 80% вища, ніж у подібний період минулого року. ТСН.ua розбирався, хто винен у тому, що "легені планети" можуть перетворитися на згарище.

Залиште свій коментар

Вибір редакції