Америка поглибить зусилля із розслідування смерті журналіста Хашоггі - Помпео

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Америка не покриває убивств, - підкреслили у Держедепі.

Адміністрація США Дональда Трампа збільшить свої зусилля в розслідуванні вбивства саудівського журналіста Джамаля Хашоггі.

Про це заявив державний секретар Майкл Помпео, повідомив Укрінформ із посиланням на прес-служба Держдепартаменту США.

"Америка не покриває убивств. Америка вжила багато заходів у відповідь на трагічну загибель Джамаля Хашоггі та надалі вживатиме більше заходів, щоб продовжувати розслідування. Ми старанно працюємо над цим", - наголосив глава Держдепартаменту США у відповідь на запитання журналістів.

Він також пообіцяв, що адміністрація повідомлятиме, коли матиме більше інформації по справі, та притягне до відповідальності всіх причетних.

Відео Саудівська влада обіцяє відтяти голови п’ятьом посадовцям, які розправилися з Джамалем Хашоггі

Прокуратура королівства заявила - загалом у справі заарештована 21 особа, 11 – висунуті обвинувачення. Сьогодні Ер-Ріяд озвучив іще й нову версію про те, що сталося з опозиційним автором. Мовляв, у дипустанові дисиденту ввели смертельну ін’єкцію, після чого тіло розчленували і вивезли. Де останки журналіста, королівство нібито не знає. 

Саудівська влада обіцяє відтяти голови п’ятьом посадовцям, які розправилися з Джамалем Хашоггі

Як повідомлялося, 59-річного Хашоггі вбили 2 жовтня у генконсульстві Саудівської Аравії в Стамбулі, коли той пішов туди, щоб забрати необхідні для майбутнього весілля документи. Його наречену у відомство не впустили і через п'ять годин очікування їй повідомили, що Хашоггі вже пішов з консульства. У журналіста були давні зв'язки з королівською родиною Саудівської Аравії, але він критично писав про нинішній уряд і наслідного принца Мухаммеда бін Салмане.

У Туреччині підозрюють, що чоловіка допитували, катували, а після цього вбили і розчленували. Для цього в Стамбул в той день прилетіло 15 співробітників саудівських спецслужб. Слідство має відповідні звукозапису. Згодом турецькі власті повідомили, що за кілька днів після вбивства Хашоггі Саудівська Аравія направила в Туреччину групу з 11 фахівців, серед яких були хімік і токсиколог, які повинні були "замести сліди" злочину.

Після декількох тижнів заперечень і під потужним тиском країн Заходу, влада Саудівської Аравії все ж визнала, що журналіст загинув в їх консульстві. Прокурор королівства заявив, що було встановлено та затримано 18 підозрюваних у вбивстві Хашоггі, для п'ятьох з них правоохоронці будуть вимагати смертної кари.

Залиште свій коментар

Вибір редакції