Америка стала "збройним супермаркетом" для терористів

Слідча група американських урядовців на практиці розкрила, як легко в США купити та вивезти до інших країн військові технології.

Сполучені Штати є своєрідним магазином для терористів та іноземних урядів, які бажають обзавестися висококласними військовими технологіями, пише британська газета The Guardian з посиланням на результати розслідування американського уряду.

Зокрема, в США можна придбати компоненти для створення ядерної зброї та оснащення для бойовиків, які воюють з американськими і британськими військами.

Протягом року урядові слідчі під виглядом приватних покупців на законних підставах придбали в США захисне спорядження, технологію для маніпуляції керованими снарядами, пристрій для приведення в дію ядерної зброї та інше військове устаткування.

Вони змогли уникнути експортного контролю і переправити моделі озброєнь до країн, які слугують перевалочними пунктами для терористичних угрупувань.

"Відсутність законодавчих обмежень на внутрішні продажі цих товарів, разом з труднощами, пов'язаними з оглядом вантажів та осіб, що виїжджають зі Сполучених Штатів, призводять до слабкого контролю і дозволяють терористам і агентам іноземних урядів вільно купувати ці товари оборонного значення", - повідомив комітету Конгресу Грегорі Куц з Головного контрольного управління.

Так, за даними урядовців, лише у 2008 році більш ніж 145 людей було звинувачено в порушенні законів експортного контролю, причому 43% з них намагалися незаконно переправити озброєння до Ірану та Китаю.

Читайте також:

Сенат США виділив на війну 91 млрд доларів

Працівник Пентагону продавав американські секрети Китаю

Іслам забороняє мусульманам ядерну зброю

Канадець намагався вивезти до Ірану ядерні технології

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: