Америка захистить зрадника російських шпигунів

В Америці відмовилися коментувати перебіжчика зі служби зовнішньої розвідки Щербакова, який "здав" російських агентів-нелегалів.

Жодне з державних відомств США офійно не стало коментувати повідомлення про перебіжчика зі служби зовнішньої розвідки, який передав американській владі інформацію про групу російських агентів-нелегалів СЗР. Перебіжчиком став полковник Щербаков, який довгий час служив у СЗР начальником американського відділу управління, що займається роботою з нелегалами. Використовуючи дані, які він надавав, минулого літа ФБР заарештувало десять російських розвідників, у тому числі глибоко законспірованого агента 65-річного Михайла Васенкова, що проживав у США під іменем Хуан Лазаро.

Один з колишніх співробітників ЦРУ, що спеціалізувався на протидії російській розвідці, заявив, що згаданий полковник Щербаков, який працював на США, "на 90% або 100%" - Олександр Щербаков. Саме ця людина була серед інших офіцерів російських спецслужб, з якими він зустрічався в Москві "дев'ять чи десять років тому", повідомило джерело.

Колишній генерал КДБ Олег Калугін, який в середині 1990-х років виїхав з Росії до США, також заявив, що знає полковника СЗР Щербакова, що став винуватцем російсько-американського шпигунського скандалу, що вибухнув в червні 2010 року. "Я пам'ятаю молодого хлопця з цим прізвищем, який працював на мене у зовнішній контррозвідці і пізніше з нелегалами", - заявив Калугін. При цьому він визнав, що зараз "не впізнав би його на вулиці".

Телекомпанія NBC, посилаючись на свої джерела в спецслужбах США, стверджує, що американська влада всерйоз побоюється за безпеку російського перебіжчика. Минулого тижня в адміністрації президента РФ заявив: "Можете не сумніватися - Меркадера за ним вже послали (Рамон Меркадер - агент радянських спецслужб, який вбив льодорубом Льва Троцького)". Від відплати зрадника повинна врятувати спеціальна програма, розроблена в спецслужбах США.

Читайте також:

Викрито зрадника, який здав російських шпигунів у США

Мєдвєдєв нагородив депортованих зі США російських шпигунів

У США вперше опубліковані знімки всіх десяти "російських шпигунів" після затримання

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: