Америка зарахувала Росію до "осі зла" поруч з Іраном і КНДР

Деніс Блер, директор Національної розвідки США, поставив Росію в один ряд із Іраном, Китаєм та Північною Кореєю.

Національна розвідка США включила Росію в число країн, здатних загрожувати інтересам Сполучених Штатів. Серед основних потенційних недругів США Національна розвідка назвала Іран, Північну Корею і Китай. Про це йдеться в оприлюдненій у вівторок доповіді розвідки США про стратегію на найближчі чотири роки.

У доповіді директора Національної розвідки Деніса Блера йдеться, що Іран і КНДР представляють загрозу безпеці США у зв'язку з їхніми ракетно-ядерними амбіціями. Особливо наголошується небезпека з боку Північної Кореї через її "непередбачувану поведінку".

Росія ж, хоча і є партнером США в багатьох важливих ініціативах, таких, як утилізація ядерних відходів і боротьба з ядерним тероризмом, "але в той же час може продовжити знаходити способи підсилити свою потужність і вплив таким чином, що здатна ускладнити реалізацію інтересів США", наголошується в доповіді.

Відзначимо, що Росія, Китай і Іран стали новою "віссю зла", являючи собою небезпечну тріаду, що має в своєму розпорядженні балістичні ракети, і Заходу все складніше ігнорувати цей факт.

Разом з тим автори документу підкреслюють, що потенційна загроза зовсім не означає неможливість підтримки нормальних міцних відносин між країнами.
"Можуть бути можливості співпраці з багатьма державами, включаючи вищеперераховані, на підтримку загальних інтересів, зокрема забезпечення верховенства закону, забезпечення правління, відповідного бажанням населення, вільної і чесної торгівлі і вирішення транснаціональних проблем", - указується в документі.

У доповіді наголошується, що "деякі країни здатні нести загрозу інтересам США за допомогою як традиційних засобів - військової сили і шпигунства, так і сучасних - кібероперацій".

На думку глави Національної розвідки Деніса Блера, під керівництвом якого знаходяться всі 16 американських спецслужб, Росія і Китай є найбільшою небезпекою з погляду можливих кібератак.

"Китай дуже агресивно поводиться в кіберпросторі. Росія теж", - сказав він під час спеціальної прес-конференції у вівторок.

Згідно з докладом, головними своїми завданнями на найближчі роки Національна розвідка, як і адміністрація Барака Обами, вважає боротьбу з тероризмом і недопущення розповсюдження зброї масового знищення.

Читайте також:

Патріарх Кирило: Росія зупинить гріх ядерною зброєю

Росія відправлятиме війська за кордон без оголошення війни

Росія зможе атакувати Україну не раніше, ніж за три роки

Росія створює в Центральній Азії аналог НАТО 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: