Америка звинуватила компанію ВР у "нафтовому Чорнобилі"

Білий дім поклав провину за аварію в Мексиканській затоці на BP. Вони звинуватили компанію у скороченні витрат на забезпечення безпеки.

Комісія, створена за ініціативою президента США Барака Обами, підготувала звіт, згідно з яким однією з ключових причин витоку нафти в Мексиканській затоці стало скорочення витрат на забезпечення безпеки компанією BP і її партнерами.

"Багато рішень BP, Halliburton і Transocean, що підвищували ймовірність вибуху, дозволили цим компаніям заощадити час і гроші", - говориться в документі. Комісія також встановила, що інцидент в Мексиканській затоці є не поодиноким випадком, а результатом систематичних порушень. Автори звіту відзначають, що подібні аварії можуть статися і на інших платформах, якщо не відбудеться реформа нафтовидобувної індустрії.

Нагадаємо, що вибух на нафтовій платформі Deepwater Horizon, що перебувала в Мексиканській затоці, стався 20 квітня 2010 року. Через два дні платформа затонула. У результаті аварії загинули 11 людей і почався витік нафти з свердловини. Компанії BP вдалося припинити витік тільки через три місяці. За цей час нафта досягла берегів п'яти американських штатів.

На початку вересня 2010 року компанія BP представила власний звіт про результати розслідування причин аварії. Згідно з цим документом, до вибуху призвели як людський фактор (зокрема, невірні оцінки показань приладів, дані співробітниками), так і недоліки конструкції нафтової платформи.

Читайте також:

Адміністрацію Обами звинуватили у прорахунках при ліквідації витоку нафти

У Мексиканській затоці з'явилася "мертва зона"

Катастрофа у Мексиканській затоці стала для американців "нафтовим Чорнобилем"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: