Американці порівняли Мєдвєдєва зі склянкою - "це ніхто у російській політиці"

У розсекречених WikiLeaks депешах американські дипломати рапортують про всі важливі політичні події в Росії та розповідають актуальні анекдоти про Мєдвєдєва і Путіна.

Під час обговорення "російської теми" у депешах американських дипломатів до Вашингтону одним з основних питань є відносини всередині правлячого тандему, випливає з матеріалів, опублікованих скандально відомим сайтом WikiLeaks.

Оцінюючи рівень впливу прем'єр-міністра Володимира Путіна і президента Дмитра Мєдвєдєва в політичному житті, дипломати вдаються до образних порівнянь і навіть переказують найбільш актуальні анекдоти на цю тему.

Після прочитання депеш стає зрозуміло, звідки взялося порівняння "Робін при Бетмені" щодо Мєдвєдєва і Путіна - це чинний посол США в Росії Джон Байєрлі перефразував висловлювання Бориса Нємцова про те, що "Мєдвєдєв залишається ліліпутом при всевладному Путіні".

Імена деяких інформаторів американських дипломатів редактори WikiLeaks замінили хрестиками, наприклад, ім'я людини, яка заявила Байєрлі 15 серпня 2008, що "Мєдвєдєв - це ніхто в російській політиці, не більше ніж ручка в чиїсь кишені чи склянка на столі".

Співробітники посольства США в Москві рапортували до Вашингтона про всі важливі політичні події в Росії - від програмної статті Мєдвєдєва "Росія, вперед" і прямих ефірів Путіна до реакції влади на економічну кризу.

Найбільш повно своє бачення взаємовідносин всередині тандему посол Джон Байєрлі викладає в депеші від 5 лютого 2010 року.

Він навіть наводить і "свіжий московський" анекдот: "Мєдвєдєв сідає в новий автомобіль на водійське місце, обстежує салон, приладову панель, педалі, оглядає все навколо, але керма не знаходить. Повертається до Путіна і питає: "Володимире Володимировичу, а кермо де?" Путін дістає з кишені пульт дистанційного управління і відповідає: "А керувати буду я!"

Серйозно ж Байєрлі пише: "у той час як прихильники російського президента Дмитра Мєдвєдєва підштовхують його до того, щоб під пануючого тандему він висувався на головну роль, багато політичних експерти сходяться на думці, що незалежно від того, хто стане президентом в 2012 році, шлях до президентського крісла, як і раніше починається з кабінету прем'єр-міністра Володимира Путіна".

Володимир Путін_1
AFP
Володимир Путін
"Особисті стосунки Мєдвєдєва з Путіним, відсутність партійної бази і порівняно невелика кількість власне промєдвєдєвських кадрів у лавах бюрократії обмежують можливості його переобрання без путінської санкції. Оскільки вибори відбудуться не раніше 2012 року, привхідні моменти, як то політична нестабільність, проблеми зі здоров'ям або серйозний спад в економіці, здатні порушити співвідношення сил у тандемі. Тим не менше експерти вважають, що незалежно від того, хто стане президентом в 2012 році - Путін, Мєдвєдєв або хтось ще, кінцеве слово залишиться за Путіним".

Наприкінці телеграми Байєрлі приводить власну оцінку розкладу сил в тандемі: "Беручи до уваги історичні традиції Росії та динаміку розвитку відносин в правлячому тандемі, чинна двоголова модель управління навряд чи закріпиться на довгий термін. Мєдвєдєв і Путін добре працюють разом, але в їхньому тандемі на руках у Путіна більше карт і вони вагоміші. Його повернення в Кремль не виглядає неминучим, але при збереженні стабільності ситуації саме Путін буде визначати, хто стане наступним президентом Росії - сам він, Мєдвєдєв або хтось ще ".

І радить начальству в держдепі США: "Нам необхідно за всіма можливими напрямами продовжувати працювати з Путіним, який у доступному для огляду майбутньому буде відігравати значну роль у справах держави незалежно від займаної посади".

Володимир Путін свою думку про опубліковані WikiLeaks депеші і, зокрема, про те, що в них йшлося про тандем, висловив днями в інтерв'ю телеведучому CNN Ларрі Кінгу.

За словами Путіна, він і не підозрював, що описання його взаємодії з президентом Дмитром Мєдвєдєвим, "це буде зроблено з такою зарозумілістю, з такою грубістю і настільки неетично".

Читайте також:

Путин: новой гонки вооружений не будет

WikiLeaks: Росію назвали "мафіозною державою"

Мєдвєдєв переконав Європу, що "епоха великодержавного Путіна" скінчилася

Російські геї вийшли на парад в Берліні з портретами Путіна і Мєдвєдєва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: