Американці виявились головними постачальниками цензури у арабські країни

Влада Бахрейну, Ємену, Єгипту, Кувейту та ін. перевіряла вміст більшості Інтернет-ресурсів за допомогою програм американських компаній.

 Американські компанії стали головними постачальниками технологій, що використовуються для блокування веб-сайтів і цензури Інтернету в арабських країнах. Про це пише The Wall Street Journal.

Як повідомляється, влада охоплених заворушеннями Бахрейну, Ємену, Єгипту, Кувейту та ін. перевіряла вміст більшості Інтернет-ресурсів за допомогою програми, розробленої корпорацією McAfee (місяць тому McAfee була придбана Intel).

За даними видання, головними гравцями на близькосхідному ринку провайдерів Інтернет-цензури крім McAfee стали американські корпорації Blue Coat Systems Inc, Websense Inc і канадська Netsweeper Inc.

Західні компанії надавали владі країн Близького Сходу різноманітні технології з блокування сайтів, обмеження їх контенту і цензурування.

Видання зазначає, що, зокрема, корпоративні принципи Websense "забороняють продавати продукти, що використовуються для цензури, урядовим органам або держкомпаніям, які займаються регулюванням мережі".

Між постачальниками сервісів мережевий цензури існує конкуренція. Так, регулятор Бахрейну має намір незабаром розірвати контракт з McAfee і переключитися на технологію іншої американської компанії Networks Inc, яка обіцяє "більше програм і можливостей".

Між тим, самі постачальники сервісів не визнають свою відповідальність за угоди з владою арабських країн, заявляючи, що, "як тільки продукт куплений, він іде з-під їх контролю".

"Ми не може контролювати те, як споживачі використовують наші технології. Ми просто додає новий сайт у список заблокованих", - сказав прес-секретар McAfee Йоріс Еверс.

Раніше уряд США виділив понад 20 мільйонів доларів на розробку технологій, які повинні допомогти жителям арабських країн "обійти інтернет-пастки" влади.

Читайте також:

США збирають армію ботів для війни в соціальних мережах

Google звинуватив Китай у блокуванні пошти Gmail

У Сирії оголошено "твіттерну демонстрацію"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: