Американці втомились бути нацією-лідером. Чому Клінтон програла президентські вибори

У США хочуть зосередитись на внутрішніх проблемах.

Перемогу республіканцю Дональду Трампу забезпечив соціофеномен, добре відомий кожному українському виборцю: якщо шанси майже рівні, а прогнози віщують перемогу не твоєму кандидату, ти йдеш і стоїш три години у черзі заради свого фаворита.

Якщо ж вибір виглядає, як голосування за найменше з двох зол, виборець часто залишається вдома. Власне це і відбулось з доволі кволими прихильниками Гілларі Клінтон, йдеться в сюжеті ТСН. 19.30.

Команда кандидатки від Демократичної партії переоцінила готовність чорношкірих американців йти на вибори. Явка серед них виявилась нижчою, ніж вона очікувала - зокрема, у Флориді, яка була одною з вирішальних. Трамп переміг через недооцінку психологічного моменту

Зі своїми передбаченнями провалились і букмекери. У США політичні прогнози часто спираються на біржовІ котирування.Та навіть новини з Вол-стріт цього разу спровокували хибні очікування. Користуючись інформацією з інсайдерських джерел, гравці позбуваються тих активів, які можуть подешевшати у разі перемоги передбаченого ними фаворита. Якщо дорожчає золото, чекають перемоги Трампа, якщо пішли вгору інші індикатори – ставка на Гілларі. Ще добу тому біржі віщували Америці президента-жінку. А вже вночі виявилось, що це – помилка. І курс долара, промисловий індекс Доу Джонса, нафта марки Брент, фьючерси впали, як мішок з картоплею. Це не тому, що Трамп такий поганий, пояснюють економісти, а тому що інвестори завжди панікують, коли трапляється щось несподіване. Уже вдень ринки заспокоїлись.Американці втомились бути нацією-лідером і вимагають зосередитись на внутрішніх проблемах замість боротьби зі світовими загрозами, пояснюють аналітики.

Такі настрої нині не лише у США. Політика національного егоїзму охопила світ і це - наша нова реальність. А прогнози, кажуть, завжди справджуються лише в авторитарних країнах. У демократичних все зрештою залежить від виборців. 

Кореспондент ТСН Марія Васильєва

ВідеоГоловні причини перемоги Трампа у президентській гонці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: