Американці заявили, що росіяни виграли у них космічну гонку

Американці констатували, що Росія виграла у них космічну гонку. 8 липня відбудеться останній запуск американського шатлу і залишаться лише російські кораблі.

Росія за замовчуванням виграла багаторічну космічну гонку з США, оскільки термін служби американських шатлів завершений - на 8 липня заплановано останній в історії старт космічного шатла, пише The Wall Street Journal.

Таким чином, на Міжнародну космічну станцію зможуть літати лише російські кораблі. "Так закінчується епічна ера", - констатує видання.

США та інші країни доставку своїх астронавтів на МКС будуть покладати на "старомодні" російські космічні кораблі, пише WSJ.

"Росія отримає монополію на пілотовані польоти в космос, і тертя вже загострюються. Росіяни рухаються до того, щоб збільшити майже втричі вартість використання кораблів "Союз" для польотів на МКС, і іншим країнам доведеться розщедрюватися - іншого виходу немає. Зараз головне призначення МКС - експерименти з життям у космосі, у тому числі медичні, і без людей - дослідників і піддослідних - у багатьох випадках обійтися неможливо", - пише видання.

"Союз" - це тріумф економного підходу: для запуску використовується одноразова ракета-носій, пояснює газета.

США, навпаки, вибудували свою космічну програму навколо складного в історії літального апарату - багаторазового шатла. На розробку і експлуатацію шатлів США витратили цілих 209,1 млрд доларів, а бюджет всієї російської космічної програми - лише 2 млрд доларів на рік.

На думку гендиректора Європейського космічного агентства Жан-Жака Дордена, всі країни перебувають "не в комфортному становищі".

"Ми зробили колективну помилку", - додав він.

Про те, що американські астронавти зможуть потрапляти тільки за допомогою російських ракет, американці передбачали давно. NASA опиниться в сильній залежності від Росії, якої не було ніколи раніше, зазначають експерти.

Водночас, на їх думку, якщо плани NASA здійсняться, то в 2016 році Росія втратить монополію. В даний час в США йдуть розробки кількох нових комерційних пілотованих кораблів.

Читайте також:

Шатл Endeavour завершив свою останню космічну місію

Шатл "Діскавері" здійснив свій останній політ в космос

Астронавт, порушивши правила безпеки, зробив унікальні фото шатла на орбіті

Росія будує космічний сміттєзбирач

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: