Американець, якого заарештували в РФ за підозрою у шпигунстві, понад десять років знайомився із росіянами у соцмережах

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Мовляв, його зачарувала російська культура. 

Американець Пол Вілан, який заарештований в Москві за звинуваченням у шпигунстві, понад десять років знайомився в соцмережах з росіянами.

Про це пише AP.

Вілан шокував друзів у всій Росії. Серед його контактів - переважно чоловіки, чимало із яких мають стосунок до війська. Деякі із них розповіли виданню, що не вважають Вілана шпигуном, мовляв, він просто цікавився Росією і шукав друзів за листуванням для розмовної практики, а із деякими навіть обмінювався різвяними листівками. Чимало із них розділяють його інтерес до спорту і вогнепальної зброї. Вони охарактеризували його як доброзичливого, ввічливого, освіченого і спокійного хлопця.

Тим часом, його рідні переконують, що він лише турист.

Вілан відвідував Росію з 2007 року. Тоді він скористався військовою програмою для морських піхотинців, розгорнутих в Іраку, яка надала їм 15-денну відпустку і оплатила поїздку.

Екс-офіцери ЦРУ сумніваються, що Вілан працював на розвідку США. Мовляв, ЦРУ навряд чи буде використовувати будь-кого в Росії без дипломатичної недоторканності.

Тим паче, що військова кар'єра Вілана закінчилася військовим трибуналом в 2008 році, коли він був засуджений за спробу маніпуляції із коштами.

Колишній офіцер розвідки Малком Ненс впевнений, що таку людину не взяли б працювати в розвідці. Ненс припускає, що російські спецслужби роками стежили за ним, розмірковуючи, як його можна використати або завербувати.

Один із депутатів російської Держдуми заявив, що після закінчення процесу над Віланом, його можуть обміняти на заарештовану в США росіянку Марію Бутіну, котра визнала себе винною в змові з метою діяти в якості іноземного агента.

ВідеоКого потягне за собою російська шпигунка Марія Бутіна – дивіться у ТСН.Тиждень

Російська шпигунка Марія Бутіна визнала свою провину в американському суді. І відверто заявила, що дійсно допомагала Кремлю впливати на політику Сполучених Штатів. 

Кого потягне за собою російська шпигунка Марія Бутіна – дивіться у ТСН.Тиждень

Вранці в п'ятницю повідомлялося, що Пол Вілан виявився громадянином не тільки США, але і Великої Британії.

До вечора ЗМІ розповіли, що він має також паспорта Канади та Ірландії.

Нагадаємо, 31 грудня стало відомо, що в Москві за підозрою в шпигунстві затримали громадянина США Пола Вілана. "28 грудня в Москві співробітниками ФСБ Росії при проведенні шпигунської акції затриманий громадянин США Пол Уїлан. Слідчим управлінням ФСБ Росії відносно громадянина США порушено кримінальну справу за статтею 276 КК РФ (шпигунство)", - повідомили у ФСБ.

Що саме він робив під час "шпигунської акції", тоді в ФСБ не повідомили.

Додамо, що раніше в США сталася шпигунська історія - росіянку Марію Бутіну заарештували в липні 2018 року. Згідно з обвинувальним актом, вона працювала з двома неназваними громадянами США і російським чиновником, щоб спробувати впливати на американську політику і проникнути в організації, які виступають за право носити зброю.

Вона організовувала вечері у Вашингтоні і Нью-Йорку і намагалася розвивати відносини з американськими політиками, щоб встановити "обхідні канали комунікацій, щоб проникнути в національний орган прийняття рішень і щоб просунути порядку денного Російської Федерації".

13 грудня Бутіна на слуханнях визнала себе винною в участі у змові проти США. Вона сказала, що діяла "під керівництвом" російського офіційної особи.

Залиште свій коментар

Вибір редакції