Американець отримав 6 років за спробу продати Франції ядерні технології

Американець зізнався у спробі продати ядерні технології Франції.

Колишній співробітник американської компанії Bechtel Jacobs Рой Оуклі зізнався в спробі продати Франції секретну інформацію про технології збагачення урану і використання в цьому процесі устаткування, повідомляє агентство Reuters.

Устаткування і якусь секретну інформацію 67-річний Оуклі викрав під час роботи в Національній лабораторії в місті Оук-Рідж, співробітником обслуговуючого персоналу якої він був. Пізніше роботи зі збагачення урану в лабораторії були припинені, і вона перейшла під управління компанії з переробки відходів Bechtel Jacobs, підрядчика міністерства енергетики США.

У 2006 році Оуклі, який залишився працювати в лабораторії, звернувся до посольства Франції у Вашингтоні, запропонувавши купити інформацію, що є у нього, за 200 тисяч доларів. Проте французькі дипломати повідомили про це ФБР, внаслідок чого в 2007 року Оуклі був арештований і звинувачений в оприлюднені секретної інформації і крадіжці матеріалів, що мають відношення до процесу збагачення урану.

За угодою сторін, однією з частин якого є зізнання, Оуклі буде засуджений до шести років в'язниці. Як очікується, про це буде оголошено на засіданні суду, запланованому на 14 травня.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: