Американку ув'язнили за те, що в 15-річному віці у неї стався викидень

Останнім часом у США поширюється практика судових переслідувань жінок, які з тих чи інших причин втратили свою ненароджену дитину.

В американському штаті Міссісіпі дівчині загрожує довічне тюремне ув'язнення через загибель її ненародженої дитини. Її звинувачують в тому, що вона спровокувала викидень, вживаючи кокаїн.

Ренні Гіббс завагітніла у віці 15 років, але втратила дитину в грудні 2006 року. Вона народилася мертвою на 36-му тижні вагітності.

Коли прокурори виявили, що Гіббс має наркотичну залежність, вони звинуватили її у навмисному вбивстві дитини, за що передбачається довічне ув'язнення. Причому звинувачення були висунуті без доказів того, що зловживання наркотиками мало якесь відношення до смерті дитини.

Гіббс стала першою жінкою в Міссісіпі, яку звинуватили у вбивстві, пов'язаному з втратою її ненародженої дитини. Однак останнім часом таких судових переслідувань в США стає все більше. Правозахисники заявляють, що вагітних жінок прагнуть перетворити на злочинців.

"Жінки позбавлені конституційних прав і підкоряються дуже жорстоким законам", - заявила активістка кампанії із захисту вагітних жінок Лінн Пелтроу.

Наприклад, 34-річна Бей Бей Шуай з Індіанаполіса три останні місяці провела в тюремній камері за звинуваченням у вбивстві своєї дитини.

23 грудня жінка намагалася накласти на себе руки через те, що її залишив хлопець. Вона випила щурячу отруту, але її госпіталізували і встигли врятувати. Та виявилося, що Шуай була на 33-му тижні вагітності, і її дитина, яка народилася за тиждень після спроби самогубства, через чотири дні померла.

У березні Шуай висунули звинувачення у вбивстві і замаху на аборт, і вона перебуває під вартою. У звільненні під заставу їй відмовили.

Щодо Гіббс, то її адвокати стверджували, що ця кримінальна справа не має сенсу. За законами Міссісіпі, переривання вагітності не є злочином.

"Якщо це не злочин для матері навмисно перервати вагітність, як може бути злочином для неї зробити це ненавмисно, будь то наркотики, куріння або що-небудь ще", - пояснив адвокат Роберт Макдафф.

Він висловив сподівання, що переслідування Гіббс залишиться одиничним випадком.

Зауважимо, що у 38 з 50 штатів Америки діють закони про вбивство плоду. Вони були призначені для захисту вагітних та їхніх майбутніх дітей від насильницьких дій з боку третіх осіб, але усе частіше повертається так, що в подібних злочинах звинувачують самих жінок.

Читайте також:

У Китаї насильно зробили аборт жінці на 8-му місяці вагітності

Скандал в Італії: викинуту лікарями після аборту дитину знайшли живою

У США брудний кокаїн викликав спалах загадкової хвороби

Вагітна дівчина заплатила 150 доларів, щоб її жорстоко побили

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: