Американська ПРО буде загрожувати Росії після 2015 року

Росія заявила, що після 2015 року розгортання американської системи протиракетної оборони (ПРО) буде представляти реальну загрозу силам ядерного стримування РФ.

Розгортання американської системи протиракетної оборони (ПРО) буде представляти реальну загрозу силам ядерного стримування (СЯС) Росії після 2015 року. Про це заявив начальник головного оперативного управління Генштабу РФ Андрій Третяк.

За словами Третьяка, перший і другий етапи створення ПРО, які планується здійснити до 2015 року, серйозної небезпеки для російських СЯС не представляють. Однак після цього, як розповів генерал, з'явиться реальна можливість поразки російських міжконтинентальних балістичних ракет і балістичних ракет підводних човнів.

Третяк пояснив зміни, які відбудуться після 2015 року, тим, що американські протиракети "Стандарт-3" будуть істотно модифіковані, а корабельне угруповання ПРО доведене до 40 суден з близько 400 перехоплювачами. Крім того, як відзначив генерал, район базування ПРО в Польщі перебуває в безпосередній близькості від російської території.

Разом з тим, за оцінками експертів, система, яку США планують розгорнути у Європі, не зможе помітно послабити російський потенціал ядерного стримування до 2020 року.

Раніше заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков заявив, що якщо США продовжать розгортати елементи ПРО Росія може вийти з договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО-3). За словами дипломата, Москва розчарована відмовою Вашингтона дати юридичні гарантії ненаправленої європейської ПРО проти Росії.

У той же час, Москва розглядає різні варіанти співпраці з США і НАТО у розгортанні ПРО. 20 травня 2011 начальник Генштабу РФ Микола Макаров заявив, що Росія пропонує створити єдиний центр управління європейською системою протиракетної оборони і налагодити з НАТО обмін технологіями по ПРО.

У вересні 2009 року США відмовилися від колишнього плану створення ПРО, який передбачав розміщення в Польщі і Чехії радара і комплексу наземних ракет-перехоплювачів. Було оголошено, що Вашингтон на початковому етапі буде використовувати кораблі з балістичними ракетами морського базування. Як буде виглядати ПРО в новому варіанті, до кінця не ясно.

Читайте також:

WikiLeaks: американська система ПРО беззахисна перед російськими ракетами

WikiLeaks розповів про космічну війну США з Китаєм

Витік секретної інформації: НАТО підготувало план захисту від Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: