Американська шахівниця. До Трампа вишиковуються черги кандидатів на працевлаштування

У списках потенційних кандидатів на найвищі крісла є політики, які підтримують Україну.

У США, на чию підтримку все ще сподівається Україна, представники тих, хто хоче мати хорошу посаду при новій владі, масово їдуть зі столиці Вашингтона до Нью-Йорка, де з кандидатами розмовляє обраний президент Дональд Трамп.

Американці більше обговорюють, чи отримають контроль над урядом його діти. І чи стане послом у Чехії перша дружина Іванна. Ну, а українці уважно вивчають, як голосували кандидати на найвищі посади щодо санкцій проти Росії та летальної допомоги Україні.

Кого збирає навколо себе Дональд Трамп і чого чекати Україні від його нової команди, ідеться в сюжеті програми ТСН.Тиждень.

Штаб-квартира обраного 45-го президента США Дональда Трампа та його особисті апартаменти вартістю у 100 мільйонів доларів розташовані на 5-ій авеню у Нью-Йорку, поруч із найдорожчими манхетеннськими магазинами. Тут мешкають актор Брюс Вілліс і футболіст Кріштіану Рональду. І саме сюди їздять тепер на переговори світові лідери і політики. Фактично, ще два місяці у світової наддержави буде два центри впливу: один у Вашингтоні, у Білому домі, інший – тут, в Нью-Йорку, в Трамп-Тауер. Цю велетенську вежу вже встигли прозвати "Чорним будинком". У голову одразу приходить аналогія з чорною скринькою .Так само – вічно працює, але ніхто не знає, що всередині.

Через підвищені заходи безпеки поруч зі штаб-квартирою обраного президента, Манхеттен майже зупинився: Трампа охороняють озброєні до зубів поліцейські, агенти секретної служби і його особиста охорона. Сотні журналістів спостерігають за входом, але особливо, за тими, хто входить і виходить із будівлі. Цього тижня тут побував японський прем'єр Сідзо Абе. Про що говорили Абе і Трамп, абсолютно не відомо ще чинному Держдепу США. Він має дбати про те, в якому руслі відбуваються міжнародні переговори, але його не запрошували. Натомість замість дипломатів на участь із обраним президентом прийшла його донька, Іванка.

Ба, навіть більше – за даними джерел американських медіа, зокрема CNN, Трамп запросив в уряду дозвіл на допуск до секретної інформації чотирьом членам родини – для Іванки, її чоловіка Джареда Кушнера, та двох братів – Еріка та Дональда-молодшого. Пізніше, його прес-служба цей факт офіційно заперечила. Але точно відомо, обраний президент справді дуже довіряє своїм дітям і високо оціює їхню практичність.

Найпровідніша роль – в Іванки. Відомий факт. 34-річна мати двох дітей, віце-президент Організації Трампа, із задоволенням дає інтерв'ю американським медіа й одразу потому рекламує ювелірні прикраси, в яких приходила на ефір. Зокрема, золотий браслет вартістю у понад 10 тисяч доларів, в якому прийшла на програму "60 хвилин".

Цього тижна на встановлення мостів з Китаєм попрацювала навіть онучка Трампа. 5-річна Арабелла декламує вірші на найрозповсюдженішому з китайських діалектів – Мандарин.

Але не вона одна. На роботу в адміністрації Трампа претендує його перша дружина, мати його трьох дітей і колишня модель Івана:

"Я думаю, я буду послом в Чеській Республіці. Я відома своїм іменем Івана, мені не потрібно прізвище Трампа".

У жіночки немає ніякого досвіду дипломатичної роботи, але колишня модель має університетську освіту і нині відома в Америці як бізнесвумен, письменниця, а найголовніше – уродженка Чехії. Її дівоче прізвище – Зельнічкова.

"Я не знаю, чи правда ці розмови (про дипломатичну місію Івани Трамп), але якщо так, то це може дати дуже серйозні наслідки", – говорить Джон Гербст з Атлантичної ради. Свого часу він був послом США в Україні.

Але родичі в адміністрації президента США річ не унікальна. Найвідоміший приклад – брат Джона Кенеді – Боббі. Незважаючи на юний вік, він став генеральним прокурором.

У Вашингтоні кажуть: хочеш працювати у Трампа – сподобайся його дітям. Навіть більше: видання Washington Post випустило детальну інструкцію, як отримати роботу в адміністрації Трампа – від клерків до найвищих посад: "Ви маєте просто зараз перебратися до Вашингтона. Ви маєте знайти когось, хто порадить Вас важливій людині в тому чи іншому департаменті".

Цього тижня представники шукачів непересічних посад подалися з Вашингтона до Нью-Йорка – на переговори. Залізниця миттєво відреагувала чималим підвищенням цін на квитки – середня вартість поїздки від 120 доларів у ранковий час до 200 у вечірній час сягнула понад 400 доларів за квиток в один кінець. Для порівняння, за ці гроші можна злітати до Каліфонії туди й назад. Або купити 20 поїздок до Нью-Йорка на автобусі.

Торгуватися в Нью-Йорку є про що. Цього тижня мали оголосити найвищі посади в новому американському уряді. Дійшли до анонсування тільки до кількох: сенатор-республіканець від Алабами Джефф Сейшнз названий як майбутній генеральний прокурор. Сейшнза за адміністрації Рейгана не затвердили на посаду федерального судді всього через одну необережність – його висловлювання щодо Ку-Клукс-Клану.

"Я думав, що члени Ку-Клукс-Клан – нормальні хлопці, поки не дізнався, що вони курять травичку", – сказав тоді Сейшнз.

Його тоді здали колеги, що були присутні під час невдалого жарту. Утім, Україні він цікавий своїм ставленням до Кремля.

"Я знаю, ще Сейшнз працював і очолював групу, яка мала на меті створити військову силу на протидію Росії", – говорить Джон Гербст з Атлантичної ради.

Більше того, Сейшнз голосував за надання Україні збройної та фінансової підтримки.

Загалом, визначити позицію шукачів найвищих посад у державі родом з Сенату і Конгресу щодо України доволі просто – потрібно подивитися результати їхніх голосування. Ось як з представником від Канзасу Майком Помпео – колишнім військовим офіцером, випускником Гарварду і найвідомішої американської військової академії Вест-Поїнт, активним критиком політики Клінтон і анонсованим керівником Центрального розвідувального управління. За акт щодо надання Україні збройної підтримки він не голосував.

Той же пошук результатів голосувань нагадав: ко-спонсором Акту на підтримку України з-поміж інших 14 була 48-річна сенатор від штату Нью-Гемшир Келлі Айотт. Її – без армійського досвіду роботи, але з розумінням специфіки – наразі пророкують на посаду керманича Пентагону. З точки зору українських реалій, її кандидатура – одна з найкращих, хоча й не надто вірогідна. Є ще три кандидати.

На позицію державного секретаря претендують аж кілька людей – колишній мер Нью-Йорка Рудольф Джуліані, колишній посол США в ООН Джон Болтон, губернатор Південної Кароліни Ніккі Хейлі, і найнеприємніше – представник від Каліфорнії Дана Рорабакер, відомий своєю проросійською позицією.

"Я найдзвичайно скептично ставлюся до розмов про те, що Дана Рорабакер може стати наступним Держсекретарем. І що його кандидатура взагалі розглядається. А от інші імена – і Боб Коркер, і Руді Джуліані – так. Я думаю, що Джон Болтон – теж дуже вирогідний кандидат. Мітт Ромні – одна з дуже серйозних кандидатур", – каже Джон Гербст з Атлантичної ради.

Мітт Ромні – справді серйозна постать. Він ледь не став президентом США у 2012 році. Але останнім часом був різким критиком Дональда Трампа. Та попри це вчора був запрошений на розмову з обраним президентом і говорив з ним півтори години. Після закінчення Трамп назвав розмову чудесною.

Держдепартамент США – це аналогія українського Міністерства закордонних справ. Та для затвердження її очільника, як і для Пентагону, потрібна згода Сенату. Тож Трам дуже обережний у підборі таких кандидатур. А от для роботи в Білому домі – ні. На посаду ключового радника з національної безпеки анонсували колишнього генерала військової розвідки Майка Флінна – він відзначився тим, що відвідав прийняття пропагандистського телеканалу Russia Totay, де сидів за один столом із Путіним. У своїй промові він різко критикував міжнародну політику США і був поблажливим до Росії. Нещодавно він визнав, що отримав і за візит, і за промову гроші. Утім, експерти несподівано вбачають у цьому добрий сигнал.

"Щодо грошей, отриманих за відвідини прийому Russia Totay, можливо, тому він туди і поїхав. Можливо, він поїхав туди через гроші, а не тому, що йому так подобається Russia Totay. Основна думка: ми ще не знаємо його політичних поглядів щодо України", – говорить Джон Гербст з Атлантичної ради.

"Багато нових людей, які ще не були в політичному істеблішменті. Багато питань до них. Я думаю, що вони матимуть конфлікт стосовно внутрішньої політики. Я не можу собі уявити, що люди, які не мають великого досвіду у міжнародній політиці, будуть мати вплив на зовнішню політику і особисто на політику США стосовно України та Росії", – переконаний політолог Андреас Умланд.

А от де з зовнішньою політикою вже давно визначились, то це в Сенаті. І саме там формується своєрідний антитрампівський рух. Серед республіканців, які відкрито критикують Трампа, зокрема і за бажання зблизитися з Росією, –  впливовий і відомий в Україні Джон Маккейн.

"У часи перехідного періоду американської президентської адміністрації, Володимир Путін нещодавно заявив, що хотів би покращити стосунки з США. Ми повинні вірити таким заявам не більше, ніж іншим, зробленим колишнім агентом КДБ, який привів свою власну країну до тиранії, вбивств політичних опонентів, вторгся до сусідніх держав, залякував партнерів Америки і намагався зірвати американські вибори", – ідеться в офіційній заяві сенатора від штату Аризона Джона Маккейна.

Обидві палати Конгресу найбільше хвилюватиме питання санкцій проти Росії – в березні наступного року 45-й президент США має видати особистий наказ про їхнє подовження. У разі, якщо цього не станеться, Сенат уже готовий втрутитися і навіть підраховує голоси для можливого подолання вето.

У Сенаті 2017 року буде 52 сенатори-республіканці, 48 – демократів. Простий підрахунок підказує, що заблокувати рішення і номінації від адміністрації Трампа, особливо, з огляду на шість бунтівних сенаторів-республіканців, буде цілком реально – для ухвалення рішення потрібно 50 голосів.

Наталка Пісня

ВідеоОдіозні особистості та родичі: яку команду готує Трамп для керівництва країною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: