Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Американські аналітики дослідили шанси схвалення найжорсткішого пакету санкцій проти РФ

Наразі підстав для оптимізму в українців більше, ніж приводів хвилюватися.

До України їде нещадний критик Росії, радник Дональда Трампа з питань національної безпеки Джон Болтон, який давно виступав за озброєння України і надання їй членства в НАТО. У Києві на американця чекають на День Незалежності, йдеться в сюжеті ТСН.Тиждень.

До цього Болтон у Женеві перетнеться з росіянами, але що говоритимуть – Білий дім описує дуже розмито. Але суть зрозуміла, бо 22 серпня почне працювати новий пакет санкцій проти Росії, а в Конгрес внесли ще радикальніший законопроект, який у Москві прямо назвали оголошенням війни. Два найдієвіші пункти цього законопроекту стосуються припинення фінансування російського зовнішнього боргу, але куди важливіше – це механізм блокування російських банків з конкретним списком, в якому найбільші фінустанови, зокрема Сбербанк і Газпромбанк. Якщо заборонити їм проводити транзакції в американській фінансовій системі – це матиме величезні наслідки для Кремля.

ВідеоКілька американських сенаторів пропонують закон "Про захист безпеки США від агресії Кремля"

22-го серпня у США почне працювати новий пакет санкцій проти Росії, а в Конгрес внесли ще радикальніший законопроект. Його у Москві прямо назвали оголошенням війни. Два найважливіші пункти цього законопроекту завдадуть серйозний удар по російській економці.

Кілька американських сенаторів пропонують закон "Про захист безпеки США від агресії Кремля"

Настільки серйозного удару Росії ще не завдавали. Голову національної розвідки  зобов'язали за півроку назбирати найповніше в історії досьє про особисті статки Путіна та його родини, а також близьких до нього олігархів і доповісти перед Конгресом. "Не думаю, що його встигнуть ухвалити до виборів у Конгрес восени. Бо скажімо, там є санкції щодо російської нафтової галузі, а це може відбитися на світових цінах на нафту, вони виростуть – і тим самим зіграють на руку Росії. Але якщо його допрацювати, у нього дуже хороші шанси пройти", - вважає старший науковий співробітник Атлантичної ради Майкл Карпентер.

Річ у тому, що це удар не лише по Росії, але й протистояння з власним президентом.  Дональд Трамп зчинив справжню бурю в Сполучених Штатах зустріччю з Путіним, а останньою краплею стала спільна прес-конференція, де він на весь світ піддав сумніву висновки  власних спецслужб, підтримавши тези колишнього працівника КГБ СРСР. Якщо закон ухвалять, адміністрація Білого дом опиниться в лещатах.

Фотогалерея Почекун скасування санкцій. У Мережі казяться через новий мем з гібридом слона і тюленя (11 фото)

Асиметричною відповіддю Кремля на це може стати чергове втручання в американські вибори до Конгресу, що пройдуть цієї осені, а також гра на українських виборах навесні. Цьому законопроект про захист безпеки Америки від агресії Кремля стати на заваді не зможе, зате в експертів є надія, що він зможе захистити Україну від нової хвилі агресії. "Це будуть негайні і дуже потужні заходи з конкретним тиском на рішення Кремля, зокрема щодо агресії в Україні. Якщо їх запровадять розумно - вони будуть зав’язані на виведення російських сил з України", - пояснив Карпентер.

А шанси прийняття цього страшного для Москви документу великі, бо його підтримують обидві партії. Жодному американському конгресмену – ані республіканцю, ані демократу – не хочеться, аби його запідозрили у потуранні Путіну. Щойно спаде спека – стартує передвиборча кампанія до Конгресу. І хоч це ризикує затягнути розгляд законопроекту, досвічені переговорники твердять: оголошена загроза інколи дієвіша за реалізовану.

Кореспондент ТСН Яна Слєсарчук

Залиште свій коментар

Вибір редакції