Унаслідок ультразвукової атаки американські дипломати на Кубі могли повністю втратити слух - ЗМІ

Несприятливі фізіологічні симптоми супроводжували співробітників відомства ще з кінця 2016 року.

В Держдепартаменті США стверджують, що співробітники американського посольства в Гавані були піддані так званій акустичній атаці через спеціальні ультразвукові пристрої.

Про це інформує "CNN" з посиланням на власні джерела у відомстві.

Двоє постраждалих через серйозні проблеми зі здоров'ям вже повернулися до США, аби почати лікування. Представники Держдепу не змогли точно пояснити природу інцидентів. Дехто з чиновників припускає, що внаслідок атаки працівники дипломатичної установи, ймовірно, взагалі втратили слух.

Слід зазначити, що фізіологічні симптоми струсу мозку почали з'являтися у дипломатів з кінця 2016 року. Американські лікарі, яких направили на Кубу, так і не змогли виявити точну причину того, що сталося. ФБР вже розпочало розслідування подробиць інциденту.

"Це може бути досить серйозно, - заявив один з чиновників. - Ми працювали з кубинцями, і намагалися зрозуміти, що ж відбувається. Вони наполягають, що не знають, але це дуже тривожно та клопітно".

У заяві кубинського МЗС заперечують свою причетність до будь-яких несприятливих дій щодо американських дипломатів.

Нагадаємо, що Вашингтон і Гавана поновили дипломатичні відносини в липні 2015 року після більш ніж п'ятдесятирічної перерви. Проте вже влітку 2017 президент США Дональд Трамп оголосив про скасування угоди між США і Кубою, укладеної адміністрацією його попередника Барака Обами. Очільник США відмовляється від політики зближення Штатів та "Острова Свободи". 

ВідеоДональд Трамп вирішив не скасовувати санкції проти Куби

Залиште свій коментар