Американські експерти: Обама готовий "продати" росіянам Грузію та Молдову

У США вважають, що Барак Обама готовий відмовитися від підтримки ГРузії та Молдови на догоду Кремлю, який хоче відновити дію Договору про звичайні збройні сили в Європі.

Американські експерти вважають, що адміністрація Барака Обами заради гарних відносин з Росією готова "кинути напризволяще" Грузію і Молдову, які розраховують на допомогу США у протистоянні з Москвою.

"Адміністрація Обами "продасть" Грузію і Молдову, припинивши наполягати на виведенні російських військ звідти?" - запитує в статті для The Washington Post старший науковий співробітник German Marshall Fund of the United States Девід Дж. Крамер.

Для підтвердження висунутого звинувачення Крамер наводить заяву президента США Барака Обами щодо ситуації в Грузії. Минулого тижня в посланні Конгресу США американський лідер запропонував більше не вважати ситуацію в Грузії перешкодою в контексті розгляду угоди про ядерну співпрацю з Росією.

Обама в посланні детально обґрунтував свою підтримку "угоди 123" з Росією. Президент вказав, що схвалює запропоновану угоду і вважає, що вона зміцнить загальну оборону і безпеку США.

Нагадаємо, що угода була підписана в травні 2008 року в Москві, вона встановлює основні принципи співпраці двох країн в галузі освоєння мирного атома. У вересні того ж року адміністрація екс-президента США Джорджа Буша відкликала з Конгресу угоду після російсько-грузинського військового конфлікту.

Як пише Девід Крамер, побоювання викликає інтерес адміністрації Обами до відродження Договору про звичайні збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ), з якого Росія вийшла в 2007 році. Москва відмовляється виконувати Стамбульські угоди від 1999 року про виведення російських військ з Грузії і Молдови.

Наприкінці минулого року Росія запропонувала відновити дію ДЗЗСЄ. Як вважає експерт, адміністрація Обами зрадить Грузію і Молдову, якщо припинить наполягати на виведенні російських військ з території цих країн. Крамер порекомендував Обамі чітко роз'яснити Кремлю, що російська агресія і окупація сусідніх країн неприйнятні, а також обзавестися друзями і партнерами в інших країнах регіону.

Читайте також:

Західні ЗМІ: Кремль отримав "скальп" Ющенка і націлився на Саакашвілі

США та Росія оголосили про "справжнє" завершення холодної війни

США вирішили вступити в антиізраїльський "Альянс цивілізацій"

Мєдвєдєв: Близький Схід може "вибухнути"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: