Американські лікарі пришили голову дитині

Американські лікарі врятували хлопчика, в якого в результаті автомобільної аварії череп був повністю відокремлений від хребта.

Неймовірно, але спинний мозок дитини при цьому залишився неушкодженим. Після операції хлопчик знову може ходити і говорити і скоро повернеться в школу.

Дев'ятирічний Джордан Тейлор з Хіллсборо, штат Техас, близько трьох місяців тому їхав в автомобілі зі своєю матір'ю Стейсі Перез, коли в них врізалась вантажівка-сміттєвоз, що проігнорував знак "Рух без зупинки заборонений". Хлопчик був пристебнутий ременем безпеки до заднього сидіння.

При зіткненні його голова різко зрушила вперед щодо шиї, що повністю розірвало тканинні структури, що прикріплюють череп до хребта. При цьому завдяки щасливому випадку спинний мозок Джордана залишився неушкодженим. Такий стан носить назву ортопедична декапітація.

Хлопчик був доставлений в дитячий медичний центр Кука у Форт-Ворте, де бригада нейрохірургів на чолі з Річардом Робертсом відновила зчленування черепа і хребта за допомогою титанових рейок і пластини.

За оцінками лікарів, у дитини було не більше 1-2% шансів на виживання. Спочатку він був паралізований і не міг говорити. Проте, він швидко пішов на поправку, і в даний час його нервова система функціонує нормально.

Громіздка ортопедична конструкція, що фіксує голову Джордана до тулуба, вже знята, він вільно ходить, проте йому доведеться носити ортопедичний комір до повного одужання. За словами лікарів, після зимових канікул хлопчик зможе ходити до школи.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: