Медики США проводили досліди над гватемальцями, заражаючи сифілісом

Під час проведення експерименту у США над гватемальцями з  1946 по 1948 рік, загинули, щонайменше, 83 людини. Лікарі заражали людей сифілісом і гонореєю.

Жертвами медичних дослідів вчених США у Гватемалі, які проводилися в цій центральноамериканській країні з 1946 по 1948 рік, стали не менш як 83 осіб.

Про це йдеться в доповіді комісії, призначеної президентом США Бараком Обамою.

США на початку жовтня минулого року офіційно визнали, що в ході експериментів з 1946 по 1948 роки американські лікарі навмисно заражали мешканців Гватемали гонореєю і сифілісом. Для зараження лікарі, як правило, використовували повій.

У США ЗНАЙШЛИ КІНОПЛІВКУ З ПЕРШИМИ ДОСЛІДАМИ ВПЛИВУ ЛСД НА ЛЮДИНУ (ВІДЕО)

Метою досліджень було з'ясування можливостей пеніцилінової терапії для запобігання зараження венеричними захворюваннями. Через місяць Обама призначив спеціальну комісію для уточнення цих фактів.

За даними члена комісії Стівена Хаузера, експериментів в тій чи іншій формі зазнали близько 5,5 тисячі мешканців Гватемали, 83 з яких померли.

При цьому 1,3 тисячі "піддослідних" гватемальцям було навмисно зроблено щеплення сифілісу чи гонореї, але тільки половина з них "отримали належне лікування", зазначив Хаузер.

Незабаром після того, як США офіційно визнали проведення експериментів у Гватемалі, Обама в телефонній розмові з лідером Гватемали Альваро Коломом перепросив за те, що трапилося.

Держсекретар Гілларі Клінтон і глава міністерства охорони здоров'я Кетлін Сібеліус визнали, що досліди суперечать американським цінностям.

За даними гватемальських правозахисників, уряд Гватемали дозволив американцям проводити досліди, однак самі учасники експерименту не мали про нього уявлення і не давали своєї згоди на участь.

Читайте також:

Виповнилося 40 років одному з найбільш шокуючих психологічних експериментів

Розсекречено таємний дослід хіміків із зародження життя на Землі

У США знайшли кіноплівку з першими дослідами впливу ЛСД на людину (відео)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: