Американські моряки відбили у піратів свій контейнеровоз

Екіпажу судна Maersk Alabama, за даними Пентагону, вдалося відбитися від сомалійських піратів і навіть полонити одного з них. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Контроль над захопленим 8 квітня піратами Сомалі судном Maersk Alabama знову перейшов до американської команди, повідомило джерело в міністерстві оборони США.

За даними інформаційних агентств, морякам вдалося полонити одного з піратів. Що сталося з рештою, невідомо, але в Пентагоні кажуть, що вони зістрибнули з корабля і "перебувають у воді".

В американському філіалі AP Moller-Maersk Group факт звільнення від піратів поки не підтверджують.

Датський контейнеровоз Maersk Alabama, зафрахтований у США, був захоплений у водах Індійського океану приблизно в 500 км. на схід від столиці Сомалі. На борту перебував 21 громадянин Сполучених Штатів. Судно перевозило, зокрема, зпродовольство, відправлене ООН для Сомалі і Уганди.

Захопленню, за деякими повідомленнями, передував нічний напад тривалістю близько п'яти годин.

Це вже шостий корабель, що потрапив до рук піратів за останні декілька днів. Але вперше за довгий час у заручниках опинилися американські громадяни. Як відомо, наразі в полоні у піратів перебувають щонайменше четверо українців.

Мета піратських захоплень - отримання викупу від судновласників. У 2008 році пірати таким чином заробили близько 80 млн. доларів.

Атаки піратів Сомалі змусила деякі держави відправити до Аденської затоки свої військові кораблі та літаки. Втім, це не перешкодило піратам захопити за останній місяць 15 кораблів - в порівнянні зі всього двома нападами в січні-лютому.

Читайте також:

Британський лайнер з пенсіонерами відбив атаку піратів

Пірати захопили німецький танкер

Норвезькі моряки змили у море сомалійських піратів

В Сомалі захоплені представники ООН, серед них - росіянин

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: