Американські ракети з'являться в Польщі незалежно від долі проекту ПРО

Вашингтон планує до 2013 року розмістити на території Польщі 10 ракет-перехоплювачів і до 2011 року перекинути до Чехії радар, який зараз експлуатується на тихоокеанському атолі Кваджалейн.

Американські ракети Patriot будуть розміщені в Польщі незалежно від перспектив розміщення елементів американської системи протиракетної оборони на польській території. Новин щодо бази ПРО в Польщі поки немає, адміністрація президента США Барака Обами обговорює це питання. Таку заяву зробив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський після зустрічі у Вашингтоні з держсекретарем США Гіларі Клінтон.

Мова йде "спочатку про тимчасове, а потім про постійне розміщення батареї ракет Patriot в Польщі", уточнив Сікорський.

Остаточна угода про розміщення елементів американської системи протиракетної оборони на польській території, а також політичну декларацію підписали 20 серпня 2008 року колишній держсекретар США Кондоліза Райс і міністр закордонних справ Польщі Сікорський.

Вашингтон планує до 2013 року розмістити на території Польщі 10 ракет-перехоплювачів і до 2011 року перекинути до Чехії радар, який зараз експлуатується на тихоокеанському атолі Кваджалейн. База противоракет в Польщі повинна з'явитися в 5 км. від міста Слупська в Поморському воєводстві.

За наполяганням польської сторони США зобов'язалися надати Польщі ракети ПРО Patriot, для обслуговування яких до Польщі прибуде американський військовий підрозділ. Для цих військовослужбовців в Польщі має бути створена ще одна американська база.

Зенітний ракетний комплекс Patriot призначений для прикриття великих адміністративних і промислових центрів, військових баз та інших важливих об'єктів від повітряного нападу. Комплекс може одночасно виявляти більше 100 повітряних цілей, супроводжуючи вісім з них.

Читайте також:

РФ і Польща відновили політичний діалог

Поляки намагалися здати на металобрухт радянські танки

Польська прокуратура підтвердила, що літаки ЦРУ приземлялися в Польщі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: