Американські сенатори злякалися секретного договору Вашингтона з Москвою

Сенатори побоються деталей домовленостей між Держдепом і МЗС Росії щодо ПРО.

Сенатори США публічно висловили своє занепокоєння можливими планами адміністрації нинішнього президента Барака Обами укласти з Росією договір, що обмежує присутність американських ПРО в Європі. Шестеро представників республіканської партії в Сенаті на чолі з представником штату Алабама Джефом Сешенс підписали звернення до держсекретаря Хілларі Клінтон з вимогою розкрити деталі переговорів.

Сенатори відзначають також, що їхні побоювання ґрунтуються не тільки на чутках, що розповсюджуються американськими ЗМІ, але і на нещодавніх заявах російських офіційних осіб. Зокрема, вони наводять слова першого заступника начальника Генштабу ЗС РФ генерал-лейтенанта Олександра Бутуріна, який 8 липня заявив: "Міністерства оборони та іноземних справ готують новий договір по протиракетній обороні зі Сполученими Штатами". Втім, в той же день він уточнив, що "ніякого документа ми поки не готуємо".

Крім цього, 1 жовтня американська преса передала слова глави російського МЗС Сергія Лаврова, який заявив, що РФ і США "близькі до досягнення домовленостей з протиракетної оборони". Проте через кілька днів офіційний представник Держдепу Філіп Кроулі пояснив, що США "не збираються укладати договір з Росією з протиракетної оборони".

Не меншу занепокоєність сенаторів викликає діяльність двосторонньої робочої групи з контролю над озброєннями, створеної 6 липня цього року. "Група, очолювана заступником держсекретаря Еллен Ташер і заступником міністра закордонних справ Росії Сергія Рябкова, була спеціально утворена для обговорення питань, що стосуються системи ПРО США і не входять в умови нового договору по СНО", - йдеться в листі.

Сенатори попередили, що якщо чутки про секретні переговори не будуть переконливо спростовані або не будуть пред'явлені протоколи переговорів з Москвою, то ратифікація договору по СНО опиниться під питанням. "Ми дійсно боїмося, що поступки, на які готова йти адміністрація Обами заради підписання міжнародних угод, ставлять під загрозу національну безпеку країни. Наші спроби розібратися, про що саме домовляються США і Росія, поки були безрезультатними", - заявив один з авторів листа, сенатор Джеймс Інхоф.

Тим часом постійний представник Росії в НАТО Дмитро Рогозін, у свою чергу, запевнив, що ніяких секретних переговорів про новий російсько-американський договор з протиракетної оборони не ведеться і проекту такого договору взагалі не існує.

Нагадаємо, великий матеріал про таємні переговори між Москвою і Вашингтоном з'явився в зарубіжній пресі в червні цього року. Про цей факт The Washington Times розповіло джерело в керівництві країни.

За даними видання, в травні - на переговорах молодшого держсекретаря у справах міжнародної безпеки та контролю озброєнь Еллен Таушер із заступником міністра закордонних справ РФ Сергієм Рибаковим - американське керівництво представило російській стороні проект угоди по ПРО. Це змушує прихильників протиракетної оборони задуматися, що США готують нові поступки Москві в гонитві за "перезавантаженням" двосторонніх відносин.

Виникають також припущення, що Москва може скористатися деякими слизькими пунктами договору по СНО, щоб обмежити американські ПРО біля своїх кордонів. Прямої заборони в договорі немає, однак у третьому параграфі Статті V є чітке обмеження застосування пускових установок МБР для протиракет.

Читайте також:

Американці вперше збили балістичну ракету лазером

Росія вимагає від США пояснень з приводу розміщення ПРО в Румунії

Пентагон визначив пріоритети-2011: винищувачі, кораблі та розвідка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: