Американські солдати пересядуть на "літаючі хаммери"

У США ведеться розробка військового позашляховика, який за лічені хвилини буде здатен "переформатуватися" на компактний вертоліт.

Американські фахівці планують протягом найближчих декількох років створити прототип "літаючого хаммера", який поєднує в собі характеристики військового позашляховика і компактного вертольота, здатного піднімати в повітря чотирьох пасажирів і додатковий вантаж.

Розробку нового військового автомобіля підвищеної прохідності типу Humvee, який зможе за необхідності за кілька хвилин трансформуватися в літальний апарат, вже почалася. Перший прототип розробники розраховують представити Пентагону через чотири роки.

Проектом, який отримав назву Transformer TX, займається компанія DARPA. На програму виділено 54 мільйона доларів, з яких 35 мільйонів заплановані безпосередньо на збірку першого прототипу.

Гібридний транспортний засіб у перспективі може зацікавити оборонне відомство: армійські закупівельники, ймовірно, оцінять можливість направляти військовослужбовців у найбільш важкодоступні райони одночасно сушею та повітрям.

Такий автомобіль дозволив би пролітати, наприклад, над мінними полями, водними перешкодами, іншими природними перешкодами на шляху до заданого району. Знизив би він і вірогідність потрапити в засідку на вузьких перевалах або в ущелинах. Військовослужбовцям не довелося б втрачати час на очікування "вертушок".

Солдати також отримали б можливість оперативно залишити район проведення операції практично з будь-якою майданчика, де буде припаркований позашляховик.

Фахівці хочуть домогтися, щоб час трансформації автомобіля в літальний апарат займав не більше однієї хвилини. Засіб пересування повинен мати запас ходу в 460 км і піднімати разом з пасажирами ще 160 кг вантажу. Машину планують обладнати автоматичною системою управління польотом.

Читайте також:

Американська армія перетворить всі вертольоти на безпілотники

Армія США застосувала музику Metallica для психічної атаки на талібів

Морська піхота США перейде на спеціальні кулі

Новий бойовий робот США буде харчуватися трупами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: