Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Спецслужби запідозрили працівницю посольства США в РФ в шпигунстві

Росіянка мала доступ до внутрішньої мережі відомства, електронної пошти та різних баз даних.

Американські спецслужби запідозрили співробітницю посольства США в Москві, яка понад десять років мала доступ до закритих інформаційних систем, у шпигунстві на користь Росії.

Про це пише The Guardian з посиланням на джерело.

За даними видання, йдеться про громадянку РФ, яку найняла Секретна служба США. Росіянка мала доступ до внутрішньої мережі відомства, електронної пошти та різних баз даних, в тому числі з розкладами президентів, віце-президентів США і їх дружин. Вона потрапила в поле зору спецслужб через регулярні неофіційні зустрічі зі співробітниками ФСБ.

За даними видання, росіянку запідозрили в шпигунстві співробітники підрозділу Держдепартаменту США, що займається безпекою в американських дипломатичних представництвах. На початку 2017 року вони передали інформацію в Секретну службу, однак там не стали проводити внутрішнє розслідування — на думку джерела газети, щоб приховати можливий витік. Влітку 2017 року жінку звільнили; у публікації йдеться, що це було зроблено «під прикриттям» масштабного скорочення штату американських представництв у Росії на вимогу російської влади.

У Секретній службі заявили The Guardian, що розуміють вразливість іноземних співробітників для зарубіжних спецслужб, і не призначають їх на посади з доступом до важливої для національної безпеки інформації, — їх обов'язки обмежують допомогою в адміністративних і культурних питаннях, перекладі і зв'язках з місцевими відомствами. В обов'язки співробітниці, якій присвячено матеріал The Guardian, входило співпраця в інтересах Секретної служби з владою Росії, в тому числі ФСБ, МВС і ФСО, заявили у відомстві.

Сама росіянка на запити газети не відповіла.

Ймовірна шпигунка працювала протягом десяти років у посольстві США в Москві, перш ніж була звільнена минулоріч, - додає CNN

Посадовці запевнили, що хоча жінка мала доступ до електронної пошти секретної служби, це «не проблема національної безпеки». 

Джерело, яке знайоме із ситуацією, повідомило, що жінка фактично була задіяна у державному департаменті, але працювала для секретної служби у якості частини своєї роботи в посольстві. Наразі державний департамент відмовився коментувати цей інцидент. 

Хіба що державний департамент визнав ризик, що іноземні спецслужби намагатимуться вербувати працівників за кордоном в силу своєї роботи із США. У держдепі переконують, що дипломатична безпека та інші правоохоронні органи суворо перевіряють працівників у американських місіях за кордоном. 

ВідеоГрупа з шести росіян на чолі зі шпигункою організувала отруєння Скрипаля, - ЗМІ

Британські ЗМІ з посиланням на джерела у британських спецслужбах повідомляють, що ключову роль в отруєнні Скрипаля та його доньки зіграла російська шпигунка. Версія, що на чолі операції з отруєння була жінка, у слідчих виникла через інцидент в Еймсбері. Там чоловік і жінка знайшли ємність, де зберігали трунок, яким занапастили Скрипалів. Отруйна речовина нібито зберігалася у пляшечці з-під парфумів. 

Група з шести росіян на чолі зі шпигункою організувала отруєння Скрипаля, - ЗМІ

Нагадаємо, раніше в США заарештували росіянку Марію Бутіну. Згідно з обвинувальним актом, вона працювала з двома неназваними громадянами США і російським чиновником, щоб спробувати впливати на американську політику і проникнути в організації, які виступають за право носити зброю.

Вона організовувала вечері у Вашингтоні і Нью-Йорку і намагалася розвивати відносини з американськими політиками, щоб встановити "обхідні канали комунікацій, щоб проникнути до національного органу прийняття рішень", щоб просунути порядку денного Російської Федерації ", йдеться в обвинувальному акті.

Її звинувачують у спробі організувати "неофіційний канал зв'язку" між Республіканською партією і Кремлем в 2015-2016 роках, перед президентськими виборами в США. Джерела вказують, що її куратором в Москві був заступник голови Центробанку РФ, колишній сенатор Андрій Торшин. У квітні цього року він потрапив в санкційного списку Міністерства фінансів США.

18 липня суд США вирішив залишити росіянку під арештом, поки йде слідство.

Вибір редакції