Американські спецслужби: "Аль-Каїда" нападе на США в найближчі півроку

"Аль-Каїда" неодмінно здійснить спробу теракту проти США у найближчі 3-6 місяців, впевнені ЦРУ та ФБР.

Американські спецслужби вважають неминучою спробу здійснення "Аль-Каїдою" нового теракту проти США в найближчі три-шість місяців.

Про це заявив директор національної розвідки США Денніс Блер на слуханнях спеціального комітету з розвідки сенату Конгресу США.

Вони були присвячені щорічного огляду загроз безпеки США. На слуханнях виступили керівники ключових американських спецслужб, включаючи ЦРУ і ФБР.

Головуючий на слуханнях голова сенатського спецкомітету з розвідки Дайен Файнстайн поцікавилася у виступаючих, наскільки високою вони вважають імовірність організації угрупованням "Аль-Каїда" нової вилазки на континентальній частині США в найближчі три-шість місяців.

"Я б сказав, що спроба атаки неминуча", - сказав у відповідь Блер, котрий курирує діяльність всіх 16 американських розвідувальних відомств. З ним погодилися всі інші голови американських спецслужб, включаючи директорів ЦРУ і ФБР Леона Панетту і Роберта Мюллера.

Як заявив Блер, американські спецслужби відомства вважають, що "Аль-Каїда" "зберігає намір" атакувати континентальну частину США "переважно за допомогою проведення великомасштабної операції, яка викликає масові людські жертви, завдасть шкоди економіці чи досягне обох цих цілей".

Американські спецслужби переконані, що "Аль-Каїда" "успішно підготувала в Пакистані щонайменше одного бойовика для проведення операцій усередині США - Наджібулли Зази". Цей 24-річний виходець з Афганістану був арештований восени минулого року у США за звинуваченнями в підготовці вибухів у Нью-Йорку в чергову річницю терактів, здійснених 11 вересня 2001 року.

За оцінкою американської розвідки, "Аль-Каїда" "буде зберігати рішучий намір" завдати нового удару всередині США "щонайменше доти, поки не будуть знищені або схоплені Усама бен Ладен і Айман аз-Завахірі".

Блер, уточнив, що основну заклопотаність у компетентних органів США зараз викликають "плани і можливості "Аль-Каїди" на Аравійському півострові", яка несе відповідальність за спробу вибуху американського пасажирського авіалайнера 25 грудня минулого року.

Американські спецслужби продовжать найуважнішим чином стежити за спробами цього угруповання завербувати "громадян Заходу або інших осіб, які мають можливість доступу в США", запевнив Блер.

Нагадаємо, що в Білому домі заяивли, що організатор терактів 11 вересня 2001 року в США Халід Шейх Мохаммед, який зізнався у скоєному, буде страчений, якщо його вина буде доведена.

Однак останнім часом Білий дім різко критикують за намір судити Халіда Шейха Мохаммеда в центрі Нью-Йорка. Мер міста Майкл Блумберг, який раніше підтримував подібні плани, нещодавно виступив проти цього. При цьому він зазначив, що безпеку процесу буде забезпечити вкрай складно, а його вартість може досягти більше мільярда доларів.

Читайте також:

Західні ЗМІ: війна РФ з Грузією зіграла на руку "Аль-Каїді"

Білий дім натякнув суду: організатор терактів 11 вересня повинен бути страчений

Бен Ладен звинуватив США у глобальному потеплінні

"Аль-Каїда" готується використовувати проти США зброю масового знищення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: