Американські військові катували й ґвалтували іракських в’язнів

Президент США Барак Обама відмовився публікувати знімки про знущання з ув’язнених в Іраку і Афганістані.

Адміністрація Барака Обами приховує дані про те, що американські військовослужбовці не лише катували, але і ґвалтували іракських в’язнів. Існує як мінімум одна фотографія, на якій видно, що солдат ґвалтує у в'язниці затриману жінку. Крім того, є відомості про знімки, які підтверджують зґвалтування ув'язненого-підлітка, пише газета The Daily Telegraph. Насправді подібних зображень може виявитись значно більше.

Про те, що знімки, які підтверджують знущання сексуального характеру, існують, газету повідомив генерал-майор Антоніо Тагуба, який займався розслідуванням скандалу у в'язниці "Абу-Грейб" у 2004 році. У своїй доповіді він повідомляв, що військових підозрюють у зґвалтуваннях, але про фотодокази розповів лише зараз.

Президент США Барак Обама нещодавно відмовився від рішення опублікувати знімки про знущання з ув’язнених в Іраку і Афганістані: від публіки було приховано близько 2 тисяч фотографій. Генерал Тагуба, що пішов у відставку в січні 2007 року, підтримав рішення глави держави, оскільки на знімках відображені знущання, тортури й зґвалтування. "Один опис цих знімків викликає жах, повірте мені на слово", - розповідає колишній офіцер.

Нові фотографії стосуються 400 випадків знущань, що мали місце з 2001 по 2005 рік у "Абу-Грейб" і шести інших в'язницях. Обама обіцяв опублікувати знімки в квітні, але під тиском з боку високопоставлених військових відмовився від цієї ідеї. Він заявив, що оприлюднення фотографій лише підсилить антиамериканські настрої і збільшить небезпеку для солдатів армії США. Президент США вказав, що військовослужбовці з фотографій упізнані, "вжиті відповідні заходи".

При цьому офіційно повідомлялося, що нічого нового на знімках немає. П'ять років тому в пресу вже просочилися фотографії, що показали роздягнених і скривавлених в’язнів, яких цькують собаками, зв'язують у незручних позах і підключають до електричних дротів. Обама також підкреслював, що нові фото "не є сенсацією, особливо порівняно з зображеннями, пам'ятними нам по "Абу-Грейб".

Скандал навкола в'язниці "Абу-Грейб" розгорівся у квітні 2004 року. Телеканал CBS, а потім і інші ЗМІ продемонстрували фотографії того, як американські наглядачі знущаються з ув’язнених, б'ють їх і принижують, катують електричним струмом. Правозахисники заявили, що тортури санкціоновані армійським командуванням, а поважний журнал New Yorker написав, що мучити ув’язнених дозволив особисто міністр оборони Дональд Рамсфельд.

Генерал Тагуба раніше розповів, що в Пентагоні його доповідь за підсумками розслідування сприйняли вельми холодно. Міністр оборони Рамсфельд не хотів знати про те, що трапилося і знайомитись із звітом відмовився. Військових турбувала не доля ув’язнених, а розголос і скандал навколо іракської в'язниці, наголосив Тагуба.

Читайте також:

Сенат США виділив на війну 91 млрд доларів

Сенат США не підтримав план закриття в’язниці Гуантанамо

Віце-президента США зустріли в Сербії як "фашистського покидька"

Віце-президент США проговорився про таємний бункер

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: