Американські військові травили собаками афганських ув'язнених

Черговий скандал розгорівся довкола знущань військових США над ув'язненими. Цього разу тортури виявили в Афганістані.

Колишні ув'язнені американської тюрми на військовій базі в афганському Баграмі звинувачують солдатів США в катуваннях і тортурах.

Свідоцтва, які вказують на застосування тортур, виявили журналісти BBC під час свого розслідування. Колишні затримані розповіли, що їх били, позбавляли сну, погрожували зброєю або собаками, підвішували до стелі.

Всього журналістам вдалося поговорити з 27 людьми, яких утримували в Баргамі в період між 2002 і 2008 роками. Їх підозрювали в причетності до "Аль-Каїди" або зв'язках з талібами.

У багатьох інтерв'ю з'являлися однакові описи жорстокого поводження: ув'язнених примушували довго залишатися в незручному положенні, їм включали непомірно гучний звук, примушували роздягатися перед жінками-військовослужбовцями.

Декілька людей розповіли, що на них наставляли зброю і погрожували застрелити.

"Так не поводяться навіть з тваринами, не кажучи вже про людей, - заявив один з колишніх в'язнів. – Вони лили на нас холодну воду взимку і гарячу літом, травили нас собаками".

Лише двоє з опитаних розповіли, що у в'язниці з ними поводилися добре.

Представники Пентагону, яким були надані результати розслідування BBC, відкинули ці звинувачення і заявили, що умови утримання ув'язнених були гуманними.

За словами представника міністра оборони США, підполковника Марка Райта, центр для ув'язнених в Баграмі "відповідають міжнародним стандартам".

При цьому він визнав, що були зафіксовані випадки відступу від правил гуманного поводження із затриманими, проте, стверджують у Пентагоні, стосовно винних в цьому застосовувалися відповідні санкції.

За останні декілька років через баграмську в'язницю пройшли більше 8 тисяч людей. Наразі там будують новий центр для затриманих.

Ув'язнені в Баграмі, на відміну від в'язнів Гуантанамо, не можуть звернутися до адвокатів і не можуть оскаржити своє затримання.

Це не перше підтвердження жорстоких знущань американських військових над ув'язненими. Нещодавно газета Washington Post опублікувала фотографії знущань сексуального характеру та зґвалтувань затриманих, які викликали шок у публіки.

Дані приховав президент США Барак Обама під тиском високопоставлених військових. Спочатку він обіцяв оприлюднити інформацію, але потім заявив, що друк фотографій лише підсилить антиамериканські настрої і збільшить небезпеку для солдатів армії США. Президент США вказав, що військовослужбовці з фотографій упізнані, "вжиті відповідні заходи".

Раніше, ще у 2004 році, розгорівся скандал довкола іракської в'язниці "Абу-Грейб". Телеканал CBS, а потім і інші ЗМІ продемонстрували фотографії того, як американські наглядачі знущаються з ув’язнених, б'ють їх і принижують, катують електричним струмом.

Читайте також:

Американські військові катували й ґвалтували іракських в’язнів

Британських поліцейських звинувачують у тортурах

Члена королівської родини ОАЕ заарештували за катування

У тюрмі Гуантанамо в'язень наклав на себе руки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: