Американські військові загубили небезпечний вірус

З лабораторії на базі Форт Детрік у США зникли зразки інфекційного вірусу венесуельського кінського енцефаліту.

З військової лабораторії в американському штаті Мериленд зникли зразки потенційно небезпечного вірусу.

Інцидент стався на базі Форт Детрік, де працював покійний вчений Брюс Айвінс. Саме він, за непідтвердженими даними, розіслав смертоносні листи з сибірською виразкою у 2001 році.

За словами представників бази, вони загубили три лабораторні судини, які містили культури венесуельського кінського енцефаліту.

Під час впливу на людину цей вірус викликає симптоми подібні до грипу, але приблизно в одному випадку зі ста може привести до летального результату. У США є ефективна вакцина проти цього вірусу, і останній спалах венесуельського кінського енцефаліту було зафіксовано аж в 1971 році.

Військове розслідування, розпочате після інциденту, не виявило ознак злочинної підоснови в тому, що трапилося. Керівництво установи сподівається, що зразки енцефаліту були знищені без належної документації кілька років тому, але повної упевненості в цьому немає.

На базі Форт Детрік діє Армійський інститут медичного дослідження інфекційних захворювань - найбільший армійський інститут біологічних досліджень в США. Приблизно два місяці тому всі дослідження в інституті були припинені для повної інвентаризації, під час якої і була виявлена пропажа.

Читайте також:

Обама отримав конверт з кров'ю ВІЛ-інфікованого

У Франції п'ятеро учених заразилися сибірською виразкою

Хакери скуповують старі телефони Nokia за 30 тисяч доларів

Американці навчилися видобувати електроенергію з вірусів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: