Американські юристи подали до суду через наказ Трампа атакувати сирійську авіабазу

Правозахисники хочуть отримати юридичне обґрунтування авіаудару.

Колишні юристи адміністрації Барака Обами подали до суду через наказ президента США Дональда Трампа завдати авіаудару по сирійській авіабазі Шайрат.

Про це повідомляє New York Times.

Правозахисники хочуть змусити адміністрацію Трампа представити юридичне обґрунтування атаки або визнати, що її здійснили "без думки про закон".

Раніше були випадки, коли президенти США одноосібно приймали рішення про застосування зброї, але згодом публікувалися відповідні документи, які обгрунтовували такі заходи.

У випадку з наказом Трампа документів немає досі.

Нагадаємо, американські есмінці USS Porter і USS Ross 7 квітня випустили 59 ракет по аеродрому сирійських урядових сил Шайрат. В результаті загинули шість осіб, повідомили в Міноборони Сирії. Операція проводилася у відповідь на хімічну атаку уряду Сирії 4 квітня у містечку Хан-Шейхун, в результаті якої загинули і отримали поранення сотні невинних сирійців, в тому числі жінки і діти. 

Глава Сполучених Штатів Дональд Трамп закликав "всі цивілізовані держави" приєднатися до США, щоб покласти край конфлікту в Сирії. Він заявив, що Вашингтон зобов'язаний "стримувати і запобігати поширенню і використанню смертоносної хімічної зброї", яку, за його словами, безсумнівно використовувала сирійська влада. 

Своєю чергою, держсекретар США Рекс Тіллерсон заявив, що Росія виявилася "неспроможною" виконати свої зобов'язання 2013 року для захисту Сирії від хімічної зброї. За його словами, РФ є або співучасником, або "просто некомпетентною", оскільки не дотримується угоди щодо утилізації хімічної зброї в країні.

Глава РФ Володимир Путін заявив, що ця атака порушує міжнародне право.

ВідеоЗа наказом Трампа у бік Сирії полетіло 59 ракет "Томагавк"

Залиште свій коментар