Американські журналісти заявили, що знайшли справжнього творця біткоїнів

Особу під псевдонімом Сатосі Накамото намагаються встановити вже давно.

Журналісти ймовірно знайшли людину, яка створила біткоїни, - Сатосі Накамото. Розслідування, проведене виданням Wired, опублікувала Meduza. Однак ЗМІ попереджають, що і це розслідування може виявитися хибним.

За даними видання Wired, засновником електронної валюти біткоїн є австралієць Крейг Райт. Він володіє декількома компаніями, пов'язаними з біткоїнами. Є багато доказів, які вказують на причетність Райта до криптовалюти.

Крейг Райт, біткоїн
Meduza
Крейг Райт.

Зазначимо, біткоїн — електронна валюта. Вона не має централізованого управління та емітентів. Транзакції із цифровим підписом між двома вузлами передаються до всіх вузлів peer-to-peer мережі, а самі дані про переміщення коштів зберігаються у розподіленій базі даних. Для запобігання можливості трати чужих грошей або використання своїх коштів двічі використовуються криптографічні методи.

Псевдонім засновника електронної валюти – Сатосі Накамото – відомий суспільству з 2008 року. Тоді Накамото опублікував наукову роботу, у якій описав принцип роботи криптовалюти. І вже через рік представив систему, що працювала. За кілька років електронна система еволюціонувала в серйозний фінансовий інструмент. Так, спочатку біткоїн коштував менше долара, а наразі прирівнюється до 400 доларів.

Сам Накамото має, за різними оцінками, приблизно мільйон біткоїнів. Тобто, у найбільш сприятливі для валюти дні його статок становив більше мільярда доларів.

Особу Сатосі Накамото намагаються встановити вже давно. Багато різних видань проводили журналістські розслідування, однак точної відповіді не знає ніхто. Останнім спробував розкрити, хто такий Накамото, журнал Newsweek у березні 2014 року. Журнал знайшов Доріана С. Накамото, однак чоловік рішуче відмовився від причетності до створення валюти.

Так, 8 грудня видання Wired випустило своє розслідування. За їхніми даними, нового "підозрюваного" Крейга Райта ще жодного разу не пов'язували з біткоїнами. Wired вирішив перевірити Райта після того, як анонімний дослідник безпеки Гверн Бренуен передав виданню певні документи. Бренуену, своєю чергою, документи передала людина, близька до Райта.

Крім того, у 2014 році Крейг Райт заявив, що хоче створити перший в світі біткоїн-банк. Водночас компанія Райта DeMorgan Ltd інвестує гроші в біткоїн-гаманець C01n, біржу Coin-Exch та біткоїн-банк Denariuz.

У серпні 2008 року, за кілька місяців до публікації наукової роботи про біткоїни таким собі Сатосі Накамото, Райт розповів у своєму блозі, що планує публікацію однойменної роботи.

У листопаді 2008 року у блозі Райта з'явився запис, у якому він пропонував писати йому повідомлення, зашифровані ключем PGP. Журналісти перевірили цей ключ через сервер MIT, де він зберігається, і з'ясували, що ключ пов'язаний з адресою пошти satoshin@vistomail.com. Адреса майже повністю збігається з поштою Сатосі Накамото (satoshi@vistomail.com), з якої він відправив роботу про криптовалюту в 2008 році.

Також у блозі журналісти знайшли анонс про запуск платіжної системи з валютою під назвою біткоїни, опублікований 10 січня 2009 року. Однак, журналісти припускають, що дата вказана за австралійським часом. А отже за північноамериканським східним часом анонс був зроблений ще 9 січня – у день появи біткоїнів.

Видання Wired отримало переписку Крейга Райта з комп'ютерним аналітиком та другом Девідом Клейманом. Незадовго до запуску біткоїнів у січні Райт писав, що готовий дістати грошей, щоб вкластися в сотні комп'ютерів і втілити свою ідею в життя.

У листуванні також є PDF файл зі згодою взяти під контроль Tulip Trust, в якому знаходиться 1,1 мільйона біткоїнів. PDF підписаний ключем PGP Клеймана. З 1995 року відставний військовий Клейман був прикутий до інвалідного крісла, а в 2013 році помер у злиднях.

У 2013 році Райт вклав 23 мільйона доларів в біткоїнах у стартап біткоїн-банка. Припускають, що наврядчи у когось, крім засновника біткоїнів, могло би бути стільки грошей.

Крім того, видання отримало розшифровку зустрічі Райта з австралійськими податківцями. Так, Райт казав: "Я зроблю все, що завгодно, аби скрити факт того, що я займаюся біткоїнами з 2009 року". Водночас, у той день, коли Newsweek опублікував своє розслідування і назвав Доріана Накамото засновником біткоїнів, Райт написав: "Чорт забирай, я не з США! І звуть мене не Доріан".

Однак, саме видання Wired зазначає, що всі ці докази не гарантують причетності Крейга Райта до створення біткоїнів. Усі пости, на які вони посилалися, були згодом відредаговані, а анонімно передані документи могли бути фальшивими.

Ні Райт, ні його родичі не відповідають на питання журналістів про створення системи електронної валюти. За деякими даними вважається, що Клейман був засновником біткоїнів і ніби сам Райт так заявляв родичам Клеймана. Однак експерти цьому не вірять, оскільки Клейман помер у злиднях.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: