Американський майор, який убив 13 осіб, відкрито сповідував іслам

У студентські роки Хасан "відкрито підтримував ісламістську ідеологію", розповів один з його колишніх однокурсників. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Американський майор Малик Надаль Хасан, який убив 13 осіб на військовій базі Форт-Худ у Техасі, ще в університеті був войовничим ісламістом, стверджують люди які знали його. Шаріат для нього була важливішим за американські закони, повідомляють опитані телеканалом CNN однокашники Хасана.

5 листопада армійський психіатр Хасан відкрив вогонь по своїх товаришах по службі, убивши 12 військових і одного цивільного. 28 осіб отримали поранення. Поліцейські зуміли поранити злочинця, він був захоплений живим і в даний час знаходиться в лікарні. Що саме змусило його зробити масове вбивство, невідомо. Слідчі вважають, що Хасан діяв один, і не знають, чи можна вважати його терористом.

У студентські роки Хасан "відкрито підтримував ісламістську ідеологію", розповів CNN один з його колишніх однокурсників, що побажав залишитися невідомим. Одного разу чоловікові поставили провокаційне питання: "Ти більше вірний шаріатському праву або Сполученим Штатам?" "Шаріатському праву", - відповів той.

Під час презентацій, присвячених медичним питанням, Хасан піднімав питання про виправдання терористів-смертників і говорив, що мусульман утискають на Близькому Сході, в американській армії і в США в цілому, розповідають його колишні однокласники. Свідки цих розмов повідомляли про заяви Хасана університетське керівництво, але невідомо, чи воно відреагувало на попередження.

Крім того, у деяких колег викликала сумніви професійна компетенція Хасана. У майбутнього лікаря "не вистачало інтелекту", щоб відповідати програмі навчання, він не виявляв достатнього завзяття, згадує один з тих, хто навчався з Хасаном. "Ніхто в класі ніколи б не відправив до нього пацієнта і не довірив би йому нічого", - стверджує джерело.

Тим не менше, знайомі не сприймали Хасана як психічно неврівноваженого або божевільного. Родичі чоловіки заявили, що шоковані тим, що сталося, вони не знають, чому той пішов на вбивство. Наскільки відомо, в особових справах лікаря також немає зауважень. Армійські слідчі вже висловили намір поговорити з людьми, особисто знали Хасана, щоб скласти об'єктивну думку про його характер і поведінку.

Хасан - йорданець за походженням, хоча все життя він провів у США. Чоловік відкрито сповідував іслам, але, за словами імама, ніколи не озвучував радикальних ідей. Колишній товариш по службі Хасана Террі Лі відразу після вбивства розповів, що той останнім часом критикував американську владу за війну в Іраку і Афганістані, а також натякав, що ісламські терористи-смертники - герої.

За кілька місяців до вбивства Хасан встановив контакт з міжнародними терористами, повідомив на цьому тижні джерело в спецслужбах. Він нібито пов'язувався з вербувальниками "Аль-Каїди" Анваром аль-Авлакі, який тепер в інтернеті звеличує американця за влаштовану їм бійню. Свідки стрілянини стверджують, що перед нападом Хасан кричав "Аллах Акбар!"

Незрозуміло, чому ніхто з командирів Хасана не звернув уваги на те, що їх підлеглий поступово став переходити на позиції ісламських екстремістів, зазначив після трагедії сенатор Джозеф Ліберман, голова комітету з національної безпеки. "Якщо в наявності були всі подібні ознаки і Хасан сам казав, що став ісламським екстремістом, то армія повинна була відразу відреагувати. Його слід було давно відправити у відставку", - зазначив Ліберман.

Міністр оборони США Роберт Гейтс висловив жаль з приводу витоків інформації про Хасане. Люди, які розмірковують про його мотиви, володіють лише "маленькою частиною головоломки", зазначив він. Відомості, що вони поширюють, можуть загрожувати ходу кримінального розслідування і суду, поскаржився Гейтс. Він закликав дозволити владі провести всеосяжне розслідування.

Читайте також:

На військову базу в США здійснено напад: 12 вбитих, багато поранених

Психіатра звинуватили у вбивстві 13 військових у США

Військовий психіатр в Техасі розстріляв солдатів з криками "Аллах Акбар!"

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: