Американський професор вирахував місцезнаходження бен Ладена

Вчені провели дослідження і стверджують, що знайшли притулок "терориста №1".

Професор географії з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі стверджує, що встановив, де може переховуватися лідер "Аль-Каїди" Усама бен Ладен.

Група Томаса Гіллеспі провела незвичайне дослідження, в якому спробувала розшукати притулок "терориста №1". В результаті вони вказали на місто на північному заході Пакистану і навіть уточнили, в яких будинках може переховуватися Усама бен Ладен.

Лідеру "Аль-Каїди" необхідний притулок, куди не можуть проникнути сторонні, де є кімнати для розміщення охорони, доступ до медичної допомоги, електрика і досить високі стелі: як відомо, зріст терориста складає 190-195 см, повідомляє газета The Daily Telegraph.

Опираючись на математичні моделі, вчені стверджують, що бен Ладен, швидше за все, переховується неподалік від того місця, де його бачили востаннє. При цьому він може залишитися невпізнанним лише в досить великому місті, де культура мало відрізняється від афганської.

З урахуванням цього найбільш вірогідне місцезнаходження бен Ладена - пакистанський Парачинар, розташований в 12 милях від афганського кордону. Тут після введення радянських військ до Афганістану ховалися багато моджахедів.

У місті є лише три досить великих будинки, обнесених високими стінами і оточених деревами, що заважають вести спостереження з повітря, - там і повинен, за розрахунках учених, перебувати бен Ладен.

На думку професора Гіллеспі, місцезнаходження бен Ладена - "одне з найважливіших політичних питань нашого часу". Дослідники відзначають, що вперше застосували науковий підхід до вирішення даного питання. При отриманні нових даних їх можна врахувати в теорії і запропонувати точнішу версію, додають автори.

Критики нового дослідження ввічливо указують, що вчені, які "знайшли" бен Ладена, переоцінюють себе. "Ідея про те, щоб назвати три будівлі... у країні, де автори роботи, мабуть, ніколи не були, - це трохи самовпевнено", - зазначає експерт Кім Россмо з Університету штату Техас, що раніше допомагав військовим у пошуках терористів.

Читайте також:

"Аль-Каїда" знову закликає прибічників до атак
Обама відмовився знищувати Усаму бен Ладена
Терористи-ядерники "Аль-Каїди" навчаються в європейських університетах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: