Американський сенат попросив вибачення у темношкірих громадян за рабство

Верхня палата Конгресу прийняла резолюцію, у якій просить вибачення в афроамериканців за експлуатацію їх предків.

Американські сенатори вибачилися у темношкірих співгромадян за експлуатацію їх предків як рабів.

Верхня палата Конгресу одноголосно прийняла відповідну резолюцію, у якій "приносить вибачення афроамериканцям від імені американського народу за все те зло, яке було заподіяне їм і їх предкам, що жили в рабстві та в умовах дії законів Джима Кроу".

З африканцями, яких силою перетворили на рабів, "жорстоко поводилися, їх зневажали і позбавляли всього людського, зокрема імен і спадщини", - зазначається в документі.

Законодавці визнали, що і в сучасній Америці їх темношкірі співвітчизники продовжують випробовувати на собі наслідки рабства і так званих "законів Джима Кроу". Останні діяли в південних штатах після Громадянської війни 1861-1865 років і припускали сегрегацію в суспільному транспорті, ресторанах і готелях. Наприклад, в автобусах афроамериканцям належало займати тільки останні ряди сидінь.

Аналогічну резолюцію Палата представників схвалила ще в липні минулого року, але її проходження через Сенат тоді загальмувалося. У січні цього року почав роботу Конгрес вже нового скликання, і його нижній палаті доведеться знову проводити голосування по документу.

До літа минулого року лише в п'яти штатах законодавчі збори ухвалювали подібні рішення. На федеральному ж рівні неодноразові спроби провалювалися, в основному через побоювання, що вибачення приведуть до вимог виплати компенсацій за рабство з боку нащадків або представників африканців.

За деякими оцінками, до Північної і Південної Америки на кораблях були вивезені з Чорного континенту і перетворені на рабів близько 11 млн. людей.

У резолюцію включений пункт, що уточнює, що даний документ "жодною мірою не підтримує вимоги виплати компенсацій або уповноважує такі виплати".

Її ініціатором став демократ з Айови Том Харкін, він давно вже умовляв колег принести офіційні вибачення за рабство.

Резолюції, що приймаються Конгресом, носять рекомендаційний характер і ні в чому не зобов'язують Білий дім.

Читайте також:

В США міста-банкрути зноситимуть бульдозерами

В США знайшли чоловіка, який загадково зник 54 роки тому

Буш розкритикував Обаму за неправильну боротьбу з кризою та тероризмом

США будуть впливати на президентські вибори в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: