Американський суд хоче бачити медичну довідку українця Дем’янюка

За словами адвокатів колишнього охоронця концтабору, транспортування хворої людини до Німеччини буде рівноцінне тортурам.

Іван (Джон) Дем’янюк
AP
Суд вимагає довідку про здоров’я Дем’янюка
Окружний апеляційний суд в Цинциннаті в четвер зробив запит до Міністерства юстиції США щодо медичних документів, які підтверджують, що колишній охоронець концтабору Іван (Джон) Дем’янюк достатньо здоровий, щоб перенести депортацію до Німеччини.

Суд також вимагає від влади інформації, як здійснюватиметься можлива депортація 89-річного уродженця України, якого в Німеччині підозрюють у сприянні вбивствам полонених євреїв.

Крім того, захист повинен надати документи, які б підтверджували юрисдикцію суду в Цинциннаті.

Іван (Джон) Дем’янюк лікар
Reuters
Судді хочуть знати, чи Дем’янюк зможе перенести депортацію до Німеччини
Захист Дем’янюка оскаржив рішення про його депортацію, оскільки, за словами адвокатів і родичів колишнього охоронця концтабору, транспортування хворої людини до Німеччини буде рівноцінне тортурам.

Суд дав тиждень адвокатам сторін для підготовки документів. Наступні слухання пройдуть 23 квітня.

Нагадаємо, 14 квітня співробітники міграційної служби США прибули в будинок Дем’янюка в околицях Клівленда, щоби перевезти його в аеропорт, звідки його повинні доставити до Мюнхена.

Одночасно син Дем’янюка подав чергову апеляцію до окружного суду в Цинциннаті з проханням зупинити депортацію. Процес був припинений спочатку на 11 годин, а потім на термін, необхідний для ґрунтовного розгляду справи.

дружина Івана (Джона) Дем’янюка Віра
AP
Дружина Івана Дем’янюка Віра
11 березня 2009 року влада Німеччини видали ордер на арешт Дем’янюка, який підозрюється в сприянні приблизно 29 тисячам вбивств в'язнів концтаборів Треблінка і Собібор на території Польщі.

У 2002 році Дем’янюк був позбавлений американського громадянства, а в 2005 році імміграційний суд дозволив його депортацію до Німеччини, Польщі або в Україну.

Сам Дем’янюк заперечує будь-яку причетність до нацистських злочинів.

 

Читайте також:

США знову відклали депортацію українського нациста Дем'янюка

США не дозволили українцю Дем’янюку залишитися в країні

Українському нацисту Івану Дем'янюку дозволили лишитися в США

США погодились видати Німеччині українського нациста Дем’янюка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: