Американським льотчикам доплачують за знання російської та української

Військовим ВПС США доплачують від 500 до 1000 доларів за знання іноземних мов. До пріоритетних потрапила російська, а у кризових ситуаціях вітатимуться грузинська та іврит. Українську віднесли до групи "інших мов".

Військовослужбовці ВПС США, котрі володіють іноземними мовами, можуть розраховувати на щомісячну надбавку до зарплати в розмірі від 500 до 1000 доларів.

ВПС США склали список іноземних мов, знання яких вони готові матеріально заохочувати. У перелік включені близько 100 мов, розподілені за трьома категоріями. До категорії "вкрай необхідних" увійшли 14 мов, у тому числі, російська, французька та іспанська. До числа мов, необхідних у випадку криз і потенційних загроз, віднесені, зокрема, грузинська, узбецька, казахська та іврит. У третю групу - "інших мов" - включено, зокрема, чеченську, українську і білоруську. Розмір матеріальної винагороди не залежить від категорії, до якої віднесено ту або іншу мову.

За словами підполковника Пола Валенсуела, котрий очолює мовну і країнознавчу програму ВПС США, на винагороду можуть претендувати всі військовослужбовці, включаючи тих, чиї службові обов'язки не вимагають володіння іноземними мовами, повідомив AirForceTimes.

На максимальну прибавку до зарплати - у тисячу доларів - можуть розраховувати військовослужбовці, що говорять двома іноземними мовами. Володіння однією іноземною мовою збільшує щомісячний дохід військовослужбовця на 500 доларів. Ті, хто отримує прибавку до зарплати, повинні щорічно складати іспити, які підтверджують їх мовні навички. Військовослужбовці, що не володіють поки іноземними мовами, можуть вивчати їх на спеціальних курсах, організованих ВПС США.

На даний момент, розповів підполковник Валенсуела, надбавку за знання іноземних мов отримують близько 4,3 тисячі військовослужбовців ВПС США, що володіють, в основному, французькою, німецькою, італійською і португальською. Чимало військовослужбовців ВПС, що говорять китайською, арабською та пушту. Ще 13 тисяч військовослужбовців, за розрахунками командування ВПС США, можуть успішно скласти іспити, про знання іноземних мов, і отримувати після цього надбавку.

Читайте також:

США 20 років використовували браковані бомбардувальники

США продали Пакистану авіабомби з лазерним наведенням

Росія в кінці року почне випробування трьох винищувачів п'ятого покоління
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: