Американський аналітик переконаний, що після отруєння Скрипаля країни НАТО мають вислати послів РФ

Американський аналітик переконаний, що після отруєння Скрипаля країни НАТО мають вислати послів РФ

Фото: Reuters

Він закликав припинити видавати візи всім громадянам Росії, які пов'язані з її урядом.

У відповідь на використання РФ хімічної зброї на території Великобританії, всі країни-члени НАТО повинні в знак солідарності відкликати своїх послів з Москви і вислати послів Росії.

Таку думку висловив Майкл Рубін, дослідник аналітичного центру American Enterprise Institute, - інформує "Голос Америки"

"США могли б закрити і російські консульства. Якщо виникне потреба в діалозі, завжди можна звернутися до посла Росії в ООН", - заявив він.

Велика Британія назвала отруєння Скрипалів прямою хімічною атакою на всю країну

Велика Британія назвала отруєння Скрипалів прямою хімічною атакою на всю країну

Він також закликав припинити видавати візи всім громадянам Росії, які пов'язані з її урядом.

"Подорожі до США, Сполученого Королівства і ЄС повинні бути привілеєм, а не правом. І якщо Росія хоче ізолюватися ще більше, ввівши власні візові обмеження, її економіка зазнає втрат", - вважає Рубін.

Оглядач зазначив, що подібні заходи не мають сприйматися як перегин.

"Росія здійснила напад на одного з найближчих союзників США і має за це заплатити. Якщо ж Державний департамент США, зовнішньополітичне відомство Великобританії та міністри закордонних справ ЄС вдадуться до символічних погроз, Путін прийде до висновку, що йому не тільки зійде з рук навіть вбивство, але й що Захід занадто слабкий, аби реально захищатися. Це була б надзвичайно небезпечна ситуація, адже Путін вирішить, що може вдатися до таких дій (отруєння Скрипаля - ред.) де це тільки можливо, навіть у Вашингтоні", - резюмує Рубін.

Нагадаємо, 5 березня BBC повідомила, що у Великій Британії колишній російський розвідник Сергій Скрипаль потрапив до лікарні після серйозного отруєння невідомою речовиною. Видання The Telegraph дізналося, що Скрипаль раніше звертався до поліції із заявою про те, що побоюється за своє життя. Дружина колишнього співробітника ФСБ Олександра Литвиненка сказала виданню, що ситуація зі Скрипалем "дуже схожа на те, що сталося з її чоловіком". Як відомо, він помер 2006 року в результаті отруєння полонієм.

Сергій Скрипаль до 1999 року служив у Головному розвідувальному управлінні РФ, після чого вийшов на пенсію у званні полковника. 2004-го його затримали за підозрою в шпигунстві на користь Великої Британії і через два роки засудили до 13 років позбавлення волі. Скрипаль був визнаний винним у тому, що від 1995-го передавав Секретній розвідувальній службі Великої Британії дані про співробітників російської розвідки, які працювали під прикриттям в Європі.

2010 року Скрипаль та ще троє засуджених у Росії були помилувані, після чого їх обміняли на десятьох агентів російської розвідки, розкритих у США. Після обміну Сергій Скрипаль став жити у Великій Британії. 

Очільник МЗС Борис Джонсон заявив, що Велика Британія виявить жорстку реакцію, якщо причетність Росії до отруєння колишнього шпигуна Сергія Скрипаля буде доведено.

Тим часом президент Росії Володимир Путін прокоментував отруєння екс-полковника ГРУ Сергія Скрипаля у Великій Британії. За його словами, британці повинні "самі розібратися" з цим інцидентом, перш ніж обговорювати це питання з РФ.

12 березня прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей, виступаючи у парламенті, заявила, що за замахом на колишнього агента Сергія Скрипаля "з великою часткою ймовірності" стоїть Росія. Вона в ультимативній формі зажадала від Москви до кінця 13 березня пояснень у зв'язку з інцидентом. 

Міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров заявив, що Росія не причетна до отруєння Сергія Скрипаля і готова співпрацювати зі слідством. "Росія не винна, Росія готова співпрацювати відповідно до Конвенції про заборону хімічної зброї, якщо Сполучене Королівство зійде до того, щоб виконати свої міжнародно-правові зобов'язання за тим самим документом", - додав російський міністр.

Пояснень від Москви в обумовлений час Лондон не отримав. Тож 14 березня Тереза Мей оголосила про висилку з країни 23 дипломатів РФ і про скасування візиту глави російського МЗС Сергія Лаврова до країни. Також Британія скликала термінове засідання ради безпеки ООН для обговорення питання про отруєння Скрипаля.

Висилку російських дипломатів із Великої Британії у Росії розцінили як "безпрецедентно грубу провокацію" і пообіцяли заходи у відповідь.

Повʼязані теми:

Наступна публікація