Американський дипломат опублікував сценарій кібервійни з Китаєм

Співробітник госдепартаменту США у своїй доповіді зазначає, що дії хакерів в погонах стануть невід'ємною частиною майбутніх воєн.

Згідно за сценарієм кібервійни між США та Китаєм, який у своїй доповіді описав колишній американський дипломат та співробітник госдепартаменту США, Крістофер Бронк, дії хакерів в погонах стануть невід'ємною частиною майбутніх воєн.

Робота опублікована у науковому збірнику ВПС США, яка розміщує матеріали про результати стратегічних досліджень.

На думку автора, у серпні 2020 року відбудуться саме такі події: "Потужний і швидко зростаючий Китай проводить операцію з приєднання Сінгапуру. До початку бойових дій класичних збройних сил залишається кілька тижнів. Але кіберпідрозділи вже працюють над руйнуванням комунікаційних можливостей США, Японії та інших союзників Сінгапуру.

Шістдесят тисяч військових хакерів вже отримали доступ до військових, урядових і корпоративних комп'ютерних мереж США з метою маніпулювання даними.

Початок бойових дій супроводжується збоями в роботі персональних комп'ютерів, систем радіозв'язку, в тому числі супутникового. Ключові сервери мереж піддаються масштабній DDoS атаці, що ускладнює управління військами і мобілізацію, а командири наземних підрозділів і кораблів отримують дезінформацію".

Однак, у фіналі сценарію завершується хеппі-ендом: під загрозою прямого військового конфлікту з США Китай відмовляється від своїх намірів, Сінгапур зберігає незалежність.

Даний сценарій на відміну від інших подібних, які передбачають виведення з ладу хакерами енергосистем, транспортних засобів і систем управління озброєнням, описує м'який вплив, що ускладнює зв'язок, передачу даних і замінює критично важливу інформацію сфабрикованими відомостями, що вводять в оману командирів.

"Я не намагався передбачити апокаліпсис. Кібервійна, швидше за все, буде супроводжувати звичайні бойові дії, стане частиною більш широкої кампанії, як це було в період дипломатичного конфлікту Росії та Естонії, а також у період військового конфлікту в Південній Осетії", - зауважив Бронк.

Нагадаємо, у 2007 році в Естонії декілька тижнів тривав комп'ютерний напад хакерів з російських серверів, метою якого стали інформаційні мережі банків, відомств, приватних підприємств, ЗМІ та університетів.

У 2008 році масованим атакам піддалися грузинські державні сайти. Сталося це одночасно з військовими діями в Південній Осетії. Були заблоковані сайти президента Грузії та міністерства оборони, а на сайті МЗС Грузії незабаром після початку військових дій замість головної сторінки з'явився колаж із зображенням Саакашвілі і Гітлера.

Крістофер Бронк вважає, що нове уявлення про кібервійну полягає в тому, що супротивники не будуть зацікавлені у знищенні мереж. Мета кібероперацій майбутнього - дезорганізація систем управління і зв'язку, введення супротивника в оману.

Читайте також:

Іран звинуватив США в кібератаці на ядерні об'єкти

Кремлю оголосили кібервійну: хакери атакували чиновників через електронну пошту

Китайські хакери обікрали Міністерство оборони Південної Кореї

Іранську АЕС атакував потужний комп'ютерний вірус

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: