Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Американський дипломат закликав Балкани залишатися пильними щодо Росії

Заступник помічника держсекретаря США заявив, що потрібно залишатися пильним щодо ролі Росії, яку вона відіграє на Балканах.

Балканським країнам слід захищатися від спроб Росії посилити свій вплив у регіоні, підриваючи зв'язки із Заходом. Про це заявив заступник помічника держсекретаря США Гойт Брайян Йі після зустрічі з прем'єр-міністром Сербії Александром Вучичем у Белграді, передає Радіо Свободи.

Також він заявив, що потрібно залишатися пильним щодо ролі Росії, яку вона відіграє у цьому регіоні.

"Ми, звичайно, зберігаємо сподівання, що Росія відіграватиме конструктивну роль на Балканах, як це було в минулому, але ми повинні залишатися пильними, всі ми, в спостереженні за тим, що намагається робити Росія", – сказав американський дипломат.

Так, дипломат нагадав про спробу державного перевороту в Чорногорії у жовтні, який, імовірно, був організований Росією, щоб завадити інтеграції країни в НАТО. Також він навів приклад підтримки політики Москви щодо залежності від Росії як єдиного енергетичного джерела в регіоні.

"Це не означає, що ми вбачаємо погані наміри за кожним жестом, але з досвіду знаємо, що наміри, які стоять за багатьма кроками Росії – не хороші, і не відповідають інтересам країн в цьому регіоні", - сказав Йі.

Крім того, за словами дипломата, Сербії та іншим балканським країнам слід активізувати реформи, які потрібні для вступу в Європейський союз, і взяти на себе зобов'язання підтримати США в зусиллях із нормалізації відносин між Белградом і Косовом.

Нагадаємо, раніше президент США Дональд Трамп заявив, що хоче відповідальності для Росії за дії в Криму та на Донбасі.

Залиште свій коментар

Вибір редакції