Американський флот знищить унікальний корабель-невидимку Sea Shadow

Американський флот вирішив знищит унікальний корабель-невидимку Sea Shadow через те, що, навіть, на малих швидкостях корабель легко виявляють локатори.

Американський військово-морський флот вирішив розрізати на метал унікальний корабель Sea Shadow ("Морська тінь"), побудований в 1980-х роках за технологією "стелс".

Sea Shadow став першим в сімействі кораблів-невидимок. Технологія "стелс" передбачає додання об'єкту такої геометричної форми, яка б сприяла максимальному розсіюванню радарних хвиль. Крім того, від радарів "невидимку" захищають спеціальні матеріали.

У порівнянні зі звичайними кораблями відстань, на якій можна виявити, менше в три рази, що дає стратегічну перевагу в бойових умовах.

Борти Sea Shadow скошені під кутом 45 градусів і спираються на підводні поплавці, дно корабля піднесено над водою. Корабель додатково захищений пристроєм, що створює навколо нього хмара водяних бризок, яке мало ускладнити його виявлення як радарами, так і тепловими датчиками. Всі зварні шви на корпусі також покривалися спецскладом.

Випробовували Sea Shadow вночі, щоб приховати корабель від радянських розвідувальних супутників. Але повністю вберегти свої таємниці американський флот не зміг. У 1995 році один з інженерів, що брали участь у створенні Sea Shadow, був заарештований і засуджений за продаж військових секретів.

Після кількох років випробувань в Пентагоні прийшли до висновку, що навіть на малих швидкостях корабель легко виявляють локатори, і цьому не заважають ніякі водяні завіси. Тому Sea Shadow, будівництво та експлуатація якого обійшлися в 195 млн доларів, представляє тупикову гілку в розвитку військово-морських технологій.

У 2009 році обговорювалося питання передачі Sea Shadow в музей, але, очевидно, жоден з військово-морських музеїв не виявив готовності взяти такий унікальний експонат на своє утримання. Втім, і тепер ще не все втрачено - представник командування ВМС Кріс Джонсон заявив, що в останній момент покупець все-таки може знайтися.

Читайте також: 

Пентагон розробив безпілотники розміром з комах

ЦРУ будує секретну авіабазу в Перській затоці

Розроблено унікальний безпілотник з гнучкими крилами, який вміщується у рюкзак

Австралія почала будівництво гіперзвукового космічного безпілотника

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: