Американський крейсер знову "образив" Росію, цього разу зайшовши до Грузії

Росія вважає, що присутність ракетного крейсера у Чорному морі "йде врозріз з нинішнім характером російсько-американських відносин".

Міністерство закордонних справ Росії обурене заходом крейсера військово-морських сил США Monterey в Батумі. Раніше судно перебувало в Одесі у рамках українсько-американських військових навчань "Сі Бриз", що викликало обурення з боку Москви.

Захід в порт Батумі американського бойового корабля, оснащеного протиракетною системою Aegis, російський МЗС вважає "демонстративним".

"Які б пояснення цілям такого заходу не давалися, ясно, що він буде сприйнятий грузинським керівництвом як заохочення його реваншистських устремлінь щодо російських союзників - Абхазії і Південної Осетії - і тим самим не сприятиме зміцненню стабільності в регіоні", - йдеться в заяві МЗС .

Російське зовнішньополітичне відомство вказує на те, що 9 червня в Грузії побував ще і ракетний крейсер Anzio, і згадує про доставку "гуманітарної допомоги" грузинським властям, яку здійснювала адміністрація Джорджа Буша у серпні 2008 року.

"Вважаємо, що подібні маневри йдуть врозріз з нинішнім характером російсько-американських відносин. Очікуємо від Вашингтона більш конструктивного підходу, що відповідає завданням забезпечення безпеки на Південному Кавказі та в цілому в Чорноморському регіоні, поваги законних інтересів і стурбованості всіх розташованих тут держав", - сказано в заяві російського відомства.

У свою чергу грузинська сторона не зрозуміла занепокоєння Росії.

"Росії нічого говорити з цього питання, так як це навчання, які проводяться на підставі угоди двох суверенних країн, які будуть продовжені і в майбутньому", - сказала заступник міністра закордонних справ Грузії Ніно Каланадзе.

За її словами, вхід американського корабля у води Грузії "служить захисту безпеки регіону".

"Регулярний захід американських кораблів у Чорне море означає, що регіон Чорного моря має значення, і велика увага приділяється збереженню стабільності в регіоні та підвищення її якості" - сказала Каландадзе.

Протиракетний крейсер Monterey знаходиться в Чорному морі з метою проведення спільних морських навчань з країнами регіону, повідомили в посольстві США.

"Американський крейсер вже кілька років регулярно розміщений в регіоні Чорного моря, висловлюючи підтримку Сполучених Штатів стабільності і морської безпеки Чорноморського регіону", - сказано в повідомленні.

Довжина корабля 117 метрів. Екіпаж складається 31 офіцер і 323 матросів. Командує екіпажем Джеймс Кілбі. У навчаннях спільно з Monterey бере участь корабель Р-101 Берегової охорони Грузії.

Раніше російський МЗС висловив обурення участю Monterey у спільних з України навчаннях НАТО Sea Breeze.

Читайте також:

Росія розповіла, як їй не подобаються американські кораблі в Чорному морі

Корабель США, присутність якого у Чорному морі обурила Росію, покинув Одесу

Росію обурила поява американського крейсера в Чорному морі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: