Американський сенат дозволив Обамі ще рік воювати в Лівії

Сенат США прийняв резолюцію, яка дозволяє Бараку Обамі ще рік вести військові дії у Лівії.

Американський сенат ухвалив у вівторок, 21 червня резолюцію, яка дає право президентові США Бараку Обамі використовувати силу в Лівії.

Документ, що отримав назву "Резолюція Керрі-Маккейна", наділяє президента Барака Обаму повноваженнями продовжити обмежене використання Збройних сил США в Лівії на підтримку національних інтересів США і як частина місії НАТО з виконанню резолюції Ради Безпеки ООН № 1973.

Термін дії резолюції обмежується одним роком.

Проте в резолюції не мовиться про підтримку спрямування сухопутних сил США до Лівії, якщо тільки не потрібно буде захищати представників американського уряду або рятувати сили НАТО від неминучої небезпеки.

Раніше президент США Барак Обама піддався критиці з боку сенаторів-республіканців за використання сили проти Лівії без відповідного схвалення американського Конгресу.

У середині лютого в Лівії почалися масові демонстрації з вимогою відставки більш як 40-річного керівника країни Муаммара Каддафі, які згодом переросли у збройне протистояння між урядовими силами та бунтівниками.

РБ ООН 17 березня ухвалила резолюцію, яка передбачає запровадження безполітної зони над Лівією і відкриває можливість іноземного військового втручання в ситуацію в цій північноафриканській країні.

В операції коаліційних сил, яка розпочалася 19 березня, беруть участь Великобританія, Франція, США, Канада, Бельгія, Італія, Іспанія, Данія, Норвегія. Наприкінці березня командування операцією перейшло до НАТО.

1 червня Північноатлантичний Альянс продовжив операцію проти режиму Муаммара Каддафі як мінімум до кінця вересня.

Наразі НАТО продовжує інтенсивне бомбардування столиці країни. Тим часом уряд Каддафі офіційно запропонував іноземним державам припинити війну.

Читайте також:

В Ірландії Барака Обаму з дружиною частували пивом

Обама планує вивести війська з Афганістану

Обама вирішив продовжувати операцію в Лівії незважаючи на поради

Республіканці звинуватили Обаму у потуранні Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: